Lybra - relé vnitřního ventilátoru

Návody na opravy a individuální úpravy.
Vkládejte POUZE hotové návody.
Pravidla fóra
V této sekci budou uváděny pouze návody na individuální úpravy nebo opravy aut. Nesmí se zakládat témata s dotazy typu "potřebuju poradit s....". V názvu tématu uveďte na jaký model, motor je oprava (úprava) určena. Snažte se svůj popis doplnit co nejvíce informacemi a nejlépe i fotodokumentací.
Příspěvky v tomto fóru podléhají před zobrazením schvalováním. Za každou radu a tip na opravu a úpravu předem děkujeme. Pomáháte sami sobě :)

Upozornění: V moment odeslání se stává návod majetkem lanciaklubu a není dovoleno ho bez souhlasu vedení LK dále publikovat. Neplatí pro publikování návodů osobou, který ho vytvořila.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal 336
Příspěvky: 21
Registrován: čtv bře 20, 2008 04:34
Bydliště: Třinec

Lybra - relé vnitřního ventilátoru

#1 Příspěvek od Michal 336 »

Pokud někomu na Lybře přestane zničeho nic foukat větrák, ať už napořád nebo s přestávkama, může za to možná spínací relé (hlavní přívod napájení větráku spínaný klíčkem). Je umístěno pod skřínkou spolujezdce, stačí povolit tři matice, sundat černý kryt ventilátoru. Lze jej nahmatat na levé straně. Je zasunuté v patici shora, tj. tahat nahoru. viz foto.

I když se relé zdá být v pořádku, někde na lisovaných spojích je studeňák. Nouzové řešení: Než jsem relé koupil, sundal jsem z něj kryt a když větrák přestal foukat poklepal jsem na něj a zase chvíli jelo..

Snažil jsem se ho shánět podle kódu, ale neměli ho skladem, úplně stejné relé je tuším z Punta, stálo cca 350 Kč.

P.S. Bez funkčního větráku je to fakt blbé...
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Lancia Lybra 2,4JTD SW
Subaru Legacy 2.0GL kombi 4WD
Subaru Leone 1,8GL kombi 4WD
Na Subaru nikdy nezapomenu, asi se k němu i vrátím, ale Lybra je skvělá!

Odpovědět