Jednoduchý stroboskop

Návody na opravy a individuální úpravy.
Vkládejte POUZE hotové návody.
Pravidla fóra
V této sekci budou uváděny pouze návody na individuální úpravy nebo opravy aut. Nesmí se zakládat témata s dotazy typu "potřebuju poradit s....". V názvu tématu uveďte na jaký model, motor je oprava (úprava) určena. Snažte se svůj popis doplnit co nejvíce informacemi a nejlépe i fotodokumentací.
Příspěvky v tomto fóru podléhají před zobrazením schvalováním. Za každou radu a tip na opravu a úpravu předem děkujeme. Pomáháte sami sobě :)

Upozornění: V moment odeslání se stává návod majetkem lanciaklubu a není dovoleno ho bez souhlasu vedení LK dále publikovat. Neplatí pro publikování návodů osobou, který ho vytvořila.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jirka 18
Příspěvky: 4638
Registrován: ned dub 24, 2005 22:28
Bydliště: hnedka u Benešova

Jednoduchý stroboskop

#1 Příspěvek od Jirka 18 »

Na správný předstih jsem potřeboval něco jako stroboskop ale kde ho vzít?? tisícovku jsem za něco takovýho rozhodně nehodlal dát ,po prostudování internetu jsem všelijaký návody s výbojkou,doutnavkou nebo bleskem z fo´táku zavrhl jako drahý a nesmyslně složitý,až jsem našel inspiraci s LED.

Obrázek

Součástky nejsou nijak kritický,základem je obyčejná 555-ka,tranzistory můžou být vcelku libovolný NPN,ten u sondy impulsů by měl být trošku citlivější ,diodky běžný nějaký KY...,odpor 68 k je odhadní velikost,řídí jak dlouho LED dioda svítí,takže možná nějaký trimr,já to spočítal a funguje to :shock:

Led by měla být nějaká vysoce svítivá aby s tím šlo dělat nejenom v noci--já použil jednu co mizbyla z těch co dávám do interiéru a na chryslera na denní svícení viz

http://www.bel-shop.eu/detail570.html

stojí 30 kaček a svítí dobře :lol: :lol:


Jako snímač impulsů z kabelu k 1.svíčce jsem namotal cca 18 závitů nějakým tlustším lakovanym drátem ze starého trafa na plastovou matici od venkovní elektrikářské krabice--asi je to jedno--stačí aby skrz to šel strčit zapalovací kabel.Měl jsem trochu problémy s citlivostí--bralo to i pulzy z ostatních kabelů,ale stačilo to zabalit do alobalu.Asi by na to šel vyrobit nějaký stínící kryt,ale proč,když alobalu je dost :lol: :lol: Pokud by to i tak bralo jiné impulzy,asi ba tym šlo zapojit nějaký menší keramický kondenzátor.

Celý jsem to vestavěl do tý nejlevnější baterky kterou jsem potkal za 49 kč,součástky jsem koupil za 43 kč,dráty najde člověk doma.


Po nastavení předstihu to tuningáři můžou zapojit do světel :haha: :haha: :haha:



Obrázek

Obrázek



P.S.--a pokud to někdo z Vás chce vyrábět a prodávat,ať si poslouží :weedman: :weedman:
723 498 670
ji.mudra(@)seznam.cz
Bára II (psssst :-) )
Volvo 740 kombi :-)
Ford focus
Lancia Kappa 2,4 jtd

Odpovědět