Carlsbad Classic

Informace o připravovaných srazech.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Carlsbad Classic

#1 Příspěvek od Euro 564 »

Chci se zeptat, jestli se někdo z vás (majitelů starších Lancií) chystá taky na tuhle akci? Mě osobně posílal pozvánku Franta Vahala z AMS Classic a říkal mi, ať jí předám dál. Akce je určená i pro youngtimery, které budou mít vlastní kategorii, tak doufám, že tam nebudu s Lancií sám. :) Line-up vypadá hodně slibně a myslím, že to bude stát za to (nemalé startovné). Hlavně to vypadá, že se konečně u nás někdo rozhodl uspořádat veteránskou akci na patřičné úrovni, která je přístupná i autům mladšího data výroby. =D>
Přihlásit se můžete zde: http://www.carlsbadclassic.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.classicrallye.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) Euro 564 dne sob dub 12, 2014 17:20, celkem upraveno 2 x.
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
Jirka 18
Příspěvky: 4638
Registrován: ned dub 24, 2005 22:28
Bydliště: hnedka u Benešova

Re: Carlsbad Classic 26.-27.7.2013

#2 Příspěvek od Jirka 18 »

No tak to startovný je fakt výborný #-o
723 498 670
ji.mudra(@)seznam.cz
Bára II (psssst :-) )
Volvo 740 kombi :-)
Ford focus
Lancia Kappa 2,4 jtd

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: Carlsbad Classic 26.-27.7.2013

#3 Příspěvek od Euro 564 »

Já vím, ale co jsem se o tý akci s Frantou bavil, tak chtěl udělat nějakou opravdu top veteránskou akci na úrovni, jaká je běžná na západ od nás. Navíc když se koukneš, v jakém prostředí bude akce probíhat, co máš vše v ceně a jaké jsou připraveny ceny pro vítěze, je jasné, že to všechno něco stojí. Já osobně se na to už těším a už jsem se smířil i s tím, že budu muset tento víkend oželet Sensation White v O2 Areně, abych měl na startovné. :)
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: Carlsbad Classic 26.-27.7.2013

#4 Příspěvek od Dresik 28 »

Obavam se, ze tam bude jen smetanka, ktera nebude kvuli tehle akci ozelovat jinou, aby na to mela. Ale proste to zaplati a dojedou veteranem, nebo youngtimerem, ktery si proste koupili uz hotoveho jen tak z nudy. Tipuju, ze tam nebude takova ta typicka atmosfera lidi, co se v tom kazdy den hrabou sami.. ale treba se mylim. Akce vypada jinak pekne
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Jan 69
Příspěvky: 2331
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:53
Bydliště: Praha 6

Re: Carlsbad Classic 26.-27.7.2013

#5 Příspěvek od Jan 69 »

já to vidím podobně... neříkám že to bude špatný, ale nic mi to neříká
Lancia Beta Coupe 1300,2000,VX
Alfa Romeo 75, Sprint, 159 SW
Fiat 127, Uno, 600D, 131

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: Carlsbad Classic 26.-27.7.2013

#6 Příspěvek od Euro 564 »

Já bych to zase nijak neodsuzoval, protože na druhou stranu: jen díky téhle, jak říkáš "smetánce", se do dnešních dnů dochovaly staré Bugatti, Ferrari, Maserati, Delahaye, Lancie a spousta dalších značek, které by si běžný fanoušek jako já nebo ty dovolit nemohl. A díky takovýmto akcím si je budu moct prohlédnout z blízka a ještě s nimi zasoutěžit v rally pravidelnosti. :wink:
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Carlsbad Classic 26.-27.7.2013

#7 Příspěvek od Harous 239 »

Euro 564 píše:budu muset tento víkend oželet Sensation White v O2 Areně, abych měl na startovné. :)
Spermie na diskotéce... :lol:
Akce vypadá zajímavě, koukej fotit. :wink:
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: Carlsbad Classic 26.-27.7.2013

#8 Příspěvek od Euro 564 »

Harous píše:
Euro 564 píše:budu muset tento víkend oželet Sensation White v O2 Areně, abych měl na startovné. :)
Spermie na diskotéce... :lol:
Akce vypadá zajímavě, koukej fotit. :wink:
Pro toho, kdo tuhle hudbu poslouchá, je to vrchol roku! :wink:
Jinak fotit určitě budu. Minulý týden jsme našli doma při stěhování obýváku Leicu z roku 1934, tak zkusim fotit na ní, ať je to k těm veteránům stylový. Ale pro jistotu udělám asi každou fotku i na mobil :D
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: Carlsbad Classic 26.-27.7.2013

#9 Příspěvek od Euro 564 »

Tak co mi teď psal Franta Vahala z AMS Classic, tak je zatím zaregistrováno přes 50 opravdu zajímavých aut, včetně několika italských. Lancii tam bude kromě mé Themy zastupovat ještě minimálně jedna Integrala a hlavně jedna Flaminia, takže je nakonec možná dobře, že je to taková "snobárna". :) Protože upřímně: kdy naposled přijela na nějaké lancisti giorno Flaminia, příp. jakákoliv jiná Lancia z éry "před Fiatem"...? Co jsem byl na srazech já, tak pamatuju nejstarší model Betu. Každopádně se je na co těšit! =D>
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Carlsbad Classic 26.-27.7.2013

#10 Příspěvek od Vítek 4 »

Poloz si otazku. Ty mas na to udrzovat stare auto? A pak tento nazor sdilej s ostatnimi a dojdes na to,proc ne kazdy si muze dovolit mit veterana.
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: Carlsbad Classic 26.-27.7.2013

#11 Příspěvek od Euro 564 »

Ale o to tady přece nejde. Já si taky zatím nemůžu Flaminii ani žádné jiné podobné auto dovolit. Jenže to je právě ten důvod, proč nemůžu na Carlsbad Classic chybět. Protože i když jsou naše klasické srazy super v tom, že si může člověk zablbnout s autem na letišti, zazávodit na motokárách, skvěle u toho pokecat a díky finanční nenáročnosti se dá zvládnout podobných srazů kolik se jen každému zachce, je jasné, že to i své mínusy. V ČR je relativně dost lidí, kteří vlastní stará a velmi cenná (nejen) italská auta, ale jsou to lidi, kteří prostě nepřijedou na akci, kde se přespává v levném kempu a jezdí na oběd to čtvrté cenové... A pro ně je tu Carlsbad Classic. Je to o tom, že si tam může člověk prohlédnout auta, která by jinak na vlastní oči nespatřil. Navíc kdo říká, že se se sběratelem veteránů, který patří do jiné společenské vrstvy, nedá příjemně pokecat nad otevřenou kapotou? Já mám třeba zákazníka, který zdědil po otci vzácnou Aprilii cabrio, kterou aktuálně renovuje. A přitom je to člověk, který běžně jezdí v MB ML a na první pohled by jsi ho tipoval spíše na typického českého "podnikatele", než fanouška starých aut. A to není Aprilia jeho jediný veterán... Chtěl jsem tím jen říct, že by se nemělo na podobnou akci dívat jako na snobárnu nebo akci pro smetánku, ale jako na jedinečnou příležitost vidět auta, která by člověk jinak na ulici ani na lidovějších akcích neviděl.
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Carlsbad Classic 26.-27.7.2013

#12 Příspěvek od Harous 239 »

Já se zase nedivím někomu kdo má Flaminii, že nejezdí na srazy kde se blbne na letišti. Kdyby se totiž něco stalo tak si na nikom nic nevezme. Stejně tak si nemyslím, že by na lidovějších akcích nebylo vidět zajímavý auta.
K akci samotný - na to, že je za 10 dní bych očekával zveřejněný seznam posádek. Případní přihlížející zkrátka nevědí na co by se měli jet podívat. Taky by mě zajímalo jak se rozhoduje o přijetí jednotlivých aut, protože (bez urážky prosím), třeba na Themě V6 nevidím absolutně nic zajímavýho co by jí v mých očích mohlo zařadit do skupiny neoclassic a dostat výjimku z limitu roku výroby do 82. Pořád to není Delta Integrale, Ghibli atd. Aby nakonec tahle skupina nebyla nejpočetnější.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: Carlsbad Classic 26.-27.7.2013

#13 Příspěvek od Dresik 28 »

Tak stejne jako Thema, ani Delta neni zadny extra vyjimecny veteran :)
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Carlsbad Classic 26.-27.7.2013

#14 Příspěvek od Harous 239 »

To sice není, ale má okolo sebe tu rally auru a x titulů v řadě, takže tam to chápu. :wink:
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: Carlsbad Classic 26.-27.7.2013

#15 Příspěvek od Euro 564 »

Harous píše:Já se zase nedivím někomu kdo má Flaminii, že nejezdí na srazy kde se blbne na letišti. Kdyby se totiž něco stalo tak si na nikom nic nevezme. Stejně tak si nemyslím, že by na lidovějších akcích nebylo vidět zajímavý auta.
K akci samotný - na to, že je za 10 dní bych očekával zveřejněný seznam posádek. Případní přihlížející zkrátka nevědí na co by se měli jet podívat. Taky by mě zajímalo jak se rozhoduje o přijetí jednotlivých aut, protože (bez urážky prosím), třeba na Themě V6 nevidím absolutně nic zajímavýho co by jí v mých očích mohlo zařadit do skupiny neoclassic a dostat výjimku z limitu roku výroby do 82. Pořád to není Delta Integrale, Ghibli atd. Aby nakonec tahle skupina nebyla nejpočetnější.
O přijetí jednotlivých aut rozhoduje vyhlašovatel akce AMS Classic, konkrétně sám Franta Vahala. Podle čeho se rozhoduje nevím, ale co mi říkal, tak je zatím přihlášeno asi 15 vozů do kategorie youngtimer/neoclassic a zbytek je klasika oldtimery. Nejmodernějším autem bude nejspíš červená NSX, která byla v zimním speciálu o youngtimerech jen pár stránek za Themou. Takže se určitě nemusíš bát, že by byla tahle kategorie nejpočetnější. Většina youngtimerů by měly být auta, která se v minulosti objevily ve speciálech AMS Classicu. Jinak co se týče mé Themy... z celkových bezmála 360tis. vyrobených Them bylo jen 4192ks druhé série s motorem PRV. Z toho měla většina manuální převodovku (nebo má minimálně většina dochovaných kousků) a samozřejmě podstatně chudší výbavu. Takže si troufnu říct, že co do počtu vyrobených kusů je druhá série Themy 2,8 V6 s automatem ZF a hnědou kůží Poltrona Frau vzácnější, než sběratelsky vyhledávaná 8.32 Ferrari. :wink:
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Odpovědět