Odhlášení auta

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alan 345
Příspěvky: 946
Registrován: čtv bře 22, 2007 18:21
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Odhlášení auta

#1 Příspěvek od Alan 345 »

Ahojte mužete mi poradit jak odhlásit auto aniž by se muselo ekologicky zpracovat.Kolega by mi prodal dedru a já jí chci na díly rozebrat,ale on má strach z odhlášení že už to nepujde odhlásit když to bude rozebrané.Jinak značky má v depozitu kvuli pov.ručení.

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Bez ekologické likvidace auto odhlásit nejde. Jediná možnost je domluvit se s firmou, která auta likviduje, vyříznout z karoserie VIN a to do firmy odnést spolu s technickým průkazem. Ne každá firma to ale udělá a každopádně to bude něco stát
Druhá možnost je nechat doklady v depozitu do nekonečna.Pak za 15 let dát čestné prohlášení, že auto neexistuje. :)
xxxx

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

mam tuseni ze depozit muzes mit uz jen na max 2 roky, nevim to ale na 100%
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#4 Příspěvek od Dresik 28 »

Tomáš-Oaza 7 píše:mam tuseni ze depozit muzes mit uz jen na max 2 roky, nevim to ale na 100%
Mám podobný pocit, ale také mám pocit, že to platí až od nějakého data. Takže bude záležet na tom, kdy to tam bylo vloženo.
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Právě taky nevím jestli už to platí s omezením na 2 roky. Když jsem se ptal na deltu, kterou mám v depozitu asi 4 roky, tak mi řekli že bude stačit napsat čestné prohlášená, ža auto je neschopné provozu a oni ho nezruší. Pak tomu rozumím tak, že když se doklady uloží, tak po dvou letech nevyzvednutí automaticky zaniknou. Ale tahle novela ještě neplatí.
xxxx

Jura 197

#6 Příspěvek od Jura 197 »

Tipo jsem prodal na díly - před tím jsem vyřízl z hrnce VIN a ostatní štítky (aby auto už "teoreticky" neexistovalo) a za flašu v kovošrotě v Brně mi dali doklad, ale šlo to po známých, ale možná vše záleží na domluvě, pokud to nepudeš nějak zkusit, tak tady to určitě neodhlásíme :wink: :wink: :wink:

Uživatelský avatar
Alan 345
Příspěvky: 946
Registrován: čtv bře 22, 2007 18:21
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Alan 345 »

Díky všem za odpovědi.

Jura 197

#8 Příspěvek od Jura 197 »

Neděkuj a napiš, jak jsi dopadl :lol:

Kamil 372
Příspěvky: 1049
Registrován: sob kvě 31, 2008 20:33
Bydliště: Hodonín, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlášení auta

#9 Příspěvek od Kamil 372 »

tak oživuju staré téma abych se podělil s novým poznatkem. Jak prodávam tu Dedru na ND, tak mam i Fiata 127 taky spíš na ND. Našel sem nějaký inzerát od slováka že koupí Fiat 127 v jakémkoli stavu, tak sem mu zavolal a prý má i zájem. Tak mě napadlo, že by se dal udělat vývoz auta, tj. zašel bych na úřad se smlouvou od Slováka a že si to chce jakože přihlásit na Slovensku a oni by mě auto na základě toho zrušili z evidence. Tak sem zavolal na úřad a prý to takhle možné je, je potřeba kupní smlouva, plná moc nebo přítomnost kupujícího a 800 na poplatky a prý ani nevadí pokud je auto v depozitu a nemá technickou :D Tak mě to docela potěšilo a asi pochopil o co mě jde, tak prý po tomto úkonu pro české úřady přestane existovat a pro slovenské by začalo existovat až kdyby to opravdu přihlásil. A i kdyby s tím jezdil někde po dědině a někoho skásl tak su z obliga protože už to není na mě...
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: Odhlášení auta

#10 Příspěvek od Dresik 28 »

No a stale taky plati, ze na cestne prohlaseni jde auto vyradit z evidence. A na otazku, zda to, jestli auto fyzicky jeste bude i za nekolik let na miste urednice pokrcila rameny, usmala se a rekla, ze to nikdo nevi a zatim neresi..
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Šušeň 463
Příspěvky: 1735
Registrován: úte bře 03, 2009 22:52
Bydliště: Zásmuky

Re: Odhlášení auta

#11 Příspěvek od Šušeň 463 »

Dresik 28 píše:No a stale taky plati, ze na cestne prohlaseni jde auto vyradit z evidence. A na otazku, zda to, jestli auto fyzicky jeste bude i za nekolik let na miste urednice pokrcila rameny, usmala se a rekla, ze to nikdo nevi a zatim neresi..
jen takova malickost,auto na cestne prohlaseni uz zrusit nemuzes,to slo jen do konce roku a navic,nesmis mit v technicaku zapsanou ucinnou zmenu pozdeji nez kveten 2004 - po tomto datumu jiz byla povinna ekologicka likvidace
Lancia Delta II 1.6 16v "šmoula" v matu...

Kamil 372
Příspěvky: 1049
Registrován: sob kvě 31, 2008 20:33
Bydliště: Hodonín, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlášení auta

#12 Příspěvek od Kamil 372 »

no on asi Dresik myslel prohlášení že auto použije k jiným účelům, třeba jako kurník nebo boudu na nářadí...
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Uživatelský avatar
Šušeň 463
Příspěvky: 1735
Registrován: úte bře 03, 2009 22:52
Bydliště: Zásmuky

Re: Odhlášení auta

#13 Příspěvek od Šušeň 463 »

Kamil 372 píše:no on asi Dresik myslel prohlášení že auto použije k jiným účelům, třeba jako kurník nebo boudu na nářadí...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jenze jak urednikum dokazes ze to auto fakt jezdit nebude?
Lancia Delta II 1.6 16v "šmoula" v matu...

Kamil 372
Příspěvky: 1049
Registrován: sob kvě 31, 2008 20:33
Bydliště: Hodonín, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlášení auta

#14 Příspěvek od Kamil 372 »

no přece tím čestným prohlášením, ne? To by mělo stačit...
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Uživatelský avatar
Krwel 146
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1983
Registrován: pon zář 18, 2006 20:53
Bydliště: V lese hnedka u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlášení auta

#15 Příspěvek od Krwel 146 »

Případně si snad mohou vyžádat i fotky. A hlavně, jim tam necháš značky, takže to ani není o tom, abys s tím nejezdil, ale aby prudili.
Lancia Kappa 2.4 JTD SW "Parníček"
Lancia Dedra 2000 Turbo Egoistka

Odpovědět