Budoucnost srazů a celkového fungování klubu

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1488
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

Budoucnost srazů a celkového fungování klubu

#1 Příspěvek od Oskar 58 »

LANCISTA - vymirajici druh.
Aspon tak to na me pusobilo, malo aut i lidi. Chtelo by to zkonsolidovat clenskou zakladnu a dorazit v plne sile.
I kdyz jsem bohuzel dorazil pozde, tak ale prece. Moc se mi libilo, Doksy jsou proste Doksy.
Navrhuju z clenstvi v Lanciaklubu udelat prestižní vec a ne hon na prispevky a podminit clenstvi ucasti na minimalne jednom srazu rocne :lol: :D
V kazdem pripade diky moc organizatorum, doufám že nadseni vydrzi a pristi rok se zase vsichni sejdeme v DOKSEEEECHCH!!!
CIAO Oskar.
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: 34. Lancisti Giorno, Doksy 9. -11. 9. 2016

#2 Příspěvek od Euro 564 »

Oskar 58 píše:LANCISTA - vymirajici druh.
Aspon tak to na me pusobilo, malo aut i lidi. Chtelo by to zkonsolidovat clenskou zakladnu a dorazit v plne sile.
I kdyz jsem bohuzel dorazil pozde, tak ale prece. Moc se mi libilo, Doksy jsou proste Doksy.
Navrhuju z clenstvi v Lanciaklubu udelat prestižní vec a ne hon na prispevky a podminit clenstvi ucasti na minimalne jednom srazu rocne :lol: :D
V kazdem pripade diky moc organizatorum, doufám že nadseni vydrzi a pristi rok se zase vsichni sejdeme v DOKSEEEECHCH!!!
CIAO Oskar.
U znacky, jako je Lancia, by melo byt samozrejmosti, aby srazy byly prestizni zalezitosti. Bohuzel na to ale nema cesky LK vedeni a pri vsi ucte asi ani cleny (minimalne tedy jejich valnou vetsinu)... Spousta lidi na srazech ani nejsou pravoverni lancisti, ale jen lidi, kteri se k Lancii nachomejtli nahodou, protoze to bylo auto s nadprumernou vybavou a podprumernou cenou. Staci se kouknout, jak vypadaji srazy Lancia klubu v CH, NL, D nebo I. Ja se po sve letosni premierove navsteve LCS srazu nedaleko Luzernu rozhodl, ze uz budu jezdit hlavne tam a jen kdyz bude cas a moznosti, tak se podivam i na srazy jine. Nechci se nikoho dotknout, ale chlastani u ohne a nocovani v chatkach v pionyrskem stylu by se hodilo k Dacii, ale nikoli k Lancii. Lancia byla, je a vzdycky bude neco vic, nez jen obycejne auto. :s-l:
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

Re: 34. Lancisti Giorno, Doksy 9. -11. 9. 2016

#3 Příspěvek od Honza 2 »

A ja vzdycky myslel ze je LK spolek lidi, kde staci ze se jim libi a vlastni nejakou tu Lancku.. Popijeni u ohne a spani v chatkach bylo vzdycky fajn. Proste pro normalni lidi co si na nic nehrajou. V dobe kdy se LK zakladal jsem byl rad, ze znam dalsi lidi kteri fandi stejny veci bez rozdilu a cas od casu se sejit bylo fajn... . Nemam rad hogo fogo a snobarny.
Driv byly tyhle auta jistym zpusobem exotika. Dnes je to tak, jak uz tu bylo zmineno - ze soucasne produkce srdce automobiloveho fanouska dvakrat neplesa a starsi ojetiny si vetsina lidi kupuje predevsim pro pomer cena/vykon/vybava... Dnesni lancie nicim - alespon pro me - vyjimecne nejsou a pokud se nestane maly zazrak, tak dlouho vyjimecne ani nebudou. "Zlaty casy" jsou uz asi pase..i klubu.
Tenhle klub si nikdy na prestiz nehral a myslim ze hrat ani nebude (nemuze). I tak to da jiste spoustu prace, drzet vse pri zivote... Komu to vadi, asi bude muset hledat jinej spolek.. Nebo mozna to vnimam spatne ja a pak je asi i spravne, ze uz clenem nejsem..

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: 34. Lancisti Giorno, Doksy 9. -11. 9. 2016

#4 Příspěvek od Harous 239 »

Euro 564:
Co si představuješ pod pojmem prestižní záležitost? A jak by podle Tebe mohlo vedení LK přispět ke zvýšení prestiže srazů? Podle mě je to hlavně o lidech. A v tomhle ohledu je na tom LK podle mě hodně dobře. Vyčítat někomu důvod proč si koupil Lancii je podle mě taky mimo. Nebo chceš podmiňovat členství v LK vlastnictvím toho "správného" auta?
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: 34. Lancisti Giorno, Doksy 9. -11. 9. 2016

#5 Příspěvek od Euro 564 »

Honza: Cekal jsem, kdo se prvni ozve s vyrazy jako hogo fogo nebo snobarna... Tenhle klub se nikdy prestizni nesnazil byt, ale to je taky duvod, proc napr. Honzova Beta byla na vetsine srazu nejstarsim autem a nikdo, kdo vlastni opravdu cenne kousky, se na vas podivat neprijel a neprijede. Ja nemam nic proti opekani burtu u ohne, taky to mam rad, ale nemusi to byt zrovna soucasti Lancia srazu. Neco podobneho si muze kazdy usporadat soukrome doma na zahrade. Ja mam radsi srazy, kde moje Thema patri k tem nejnovejsim ucastnikum a ne k tem nejstarsim. A kde uvidim opravdu zachovale kousky a ne sroty koupene za dvacet tisic...
Harous: Myslim, ze na to, jak zvysit uroven srazu je schopen prijit kazdy sam a kdyz ne, tak muze nacerpat inspiraci z jinych srazu.
Misto prespavani po kempech a obedech ve ctvrty cenovy by se dal urcite usporadat sraz v nejakem 3-4**** hotelu s rozumnou cenou a jidlem v normalni restauraci. I samotna lokalita by mohla byt atraktivnejsi. Michal 236 s Dresikem byli letos na South Bohemia Classic, kde se prespavalo v peknem hotelu u Lipna (byl jsem tam na SBC 2014). Ten by se klidne hodil i pro usporadani Lancia srazu. Je pekny, na atraktivnim miste, s dostatkem parkovacich mist a neni extra drahy. Navic neni daleko od A a D, takze by se mohli pozvat i lancisti z Rakouska ci Nemecka. Program srazu by se nejaky urcite taky vymyslel... osobne bych se inspiroval prave setinovou rallye, kterou bych nahradil klasickou orientacku a bylo by o zabavu na cely den postarano. Vim, je k tomu potreba draha merici technika, ale mozna se takove veci daji i na jeden vikend jen vypujcit. To uz jsou ale vsechno veci, ktere by museli zjistit organizatori, kdyby byla vubec vule a chut podobny typ srazu usporadat. :-k
Pridam odkaz na dva srazy poradane LCS. Ten prvni z brezna se konal doma u jednoho sberatele, ktery je i muj znamy. Jak muzes videt na fotkach, ma v garazi nadhernou sbirku vcetne limuziny Thema nebo Stoly S85, kterou jsem mel moznost osobne vyzkouset. Jakkoliv je to uspesny podnikatel, ktery by zde nejspis dostal nalepku snoba, tak je to i neuveritelne pratelsky clovek a s nikym jsem si o Lanciich jeste tak dobre nepokecal. Druhy odkaz je na klasicky podzimni sraz, ktereho se vsak ucastnily kousky, jake asi na klasicke ceske srazy nedorazi...
http://www.lcs.ch/fotos-treffen/2016menu/gv-speicher" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.lcs.ch/fotos-treffen/2016men ... en-aarberg" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale abych to shrnul, rozhodne nechci nikomu nic zakazovat nebo prikazovat. Jen jsem napsal svuj nazor na zminku, ze je lancista vymirajici druh a ze na srazy jezdi malo lidi. A taky nazor, jak by se dala uroven srazu vylepsit. To je vse.
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
Roman 9
Příspěvky: 444
Registrován: pát bře 25, 2005 22:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 34. Lancisti Giorno, Doksy 9. -11. 9. 2016

#6 Příspěvek od Roman 9 »

rád se na tebou pořádaný sraz přijedu podívat

Uživatelský avatar
Roman 9
Příspěvky: 444
Registrován: pát bře 25, 2005 22:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 34. Lancisti Giorno, Doksy 9. -11. 9. 2016

#7 Příspěvek od Roman 9 »

Pavel 104 píše:Si měl ještě i čas to fotit? =D>
Sraz je přeci čas relaxace ,odpočinku a zábavy a potom vzpomínek a práce před a potom a i při akci. :-k

Uživatelský avatar
Pavel 104
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3722
Registrován: stř bře 01, 2006 09:55
Bydliště: Praha 3

Re: 34. Lancisti Giorno, Doksy 9. -11. 9. 2016

#8 Příspěvek od Pavel 104 »

Hele Pávo, kde chceš u nás sehnat dobrý starý kousky?
Dyť neště před 25-ti lety, sis tady mohl koupit vpodstatě "jen" komunistickou výrobu.
A jak tak koukám, rychle sis zvykl na "západní" plat, že máš na luxusní ubytování.
Kdybych měl na takový sraz vyrazit v plném obsazení, stálo by mě to jak týdenní dovolená v Tatrách.
Tohle mě nezaplatí ani v práci na SC a že jich mám do roka 20-30.
Já myslím, že v našich luzích a hájích, je tohle dost, co se z toho dá udělat.
Počet aut, typy aut, lidi, atd a za mě mi to vyhovuje, hodně kamarádské prostředí, dělá dost.
Dedra SW 1.8VVT '97 třetí "Vinčenzovka" pro radost
Obrázek Když už je ten benzín řídkej, tak ať do motoru neteče zbytečně. :rally:
Lybra 2.0 VIS '99 čtvrtá na nákupy
T5 '12 v práci

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: 34. Lancisti Giorno, Doksy 9. -11. 9. 2016

#9 Příspěvek od Dan 1 »

Euro, co je to "pravověrný lancista, který se k Lancii nenachomejtl náhodou"? Ten, kterému při kojení ukazovali fotky Lancií? Není jedno, v jakém věku a jak se k Lancii člověk dostane? Znám jednoho, který ještě před několika lety jezdil v sedmičkovém bmw a jako lancista se moc neprojevoval :lol:
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: 34. Lancisti Giorno, Doksy 9. -11. 9. 2016

#10 Příspěvek od Harous 239 »

Těžko chtít aby na srazy jezdila auta která v ČR prostě nejsou...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Krwel 146
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1983
Registrován: pon zář 18, 2006 20:53
Bydliště: V lese hnedka u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: 34. Lancisti Giorno, Doksy 9. -11. 9. 2016

#11 Příspěvek od Krwel 146 »

Každý má prostor pro realizaci, je vidět, že nápadů máš dost, tak se do toho můžeš pustit. Jelikož je sezóna prakticky u konce, máš na to i dostatek času. Jen nezapomínej na takovou drobnost, že vše se to musí zaplatit a rozpočet klubu je poněkud omezený. Takže budeš muset pravděpodobně stanovit nějaké startovné, nebo sehnat sponzory. Ovšem pokud to bude aspoň z části vypadat, jak píšeš, tak se rád přijedu podívat.
Lancia Kappa 2.4 JTD SW "Parníček"
Lancia Dedra 2000 Turbo Egoistka

Uživatelský avatar
Roman 9
Příspěvky: 444
Registrován: pát bře 25, 2005 22:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 34. Lancisti Giorno, Doksy 9. -11. 9. 2016

#12 Příspěvek od Roman 9 »

Harous píše:Těžko chtít aby na srazy jezdila auta která v ČR prostě nejsou...
aut (Lancií) je tu dost ,akorát je mají jako investice a po srazech jezději majitelé s jinejma značkama a na opravdu jiné akce, kde se auta zhodnocují jen účastí ( takže určitě ne v ČR) . Příklad - moje Aprilie si koupil pán na náhradní díly na jinou Aprilii u které předpokládá úspěch na světové scéně elegance hist vozidel. České akce ho nezajímají a určitě to neni "Lanciák". a pán nemusí chodit do "práce " a jeho životní náplní jsou veteráni - které si nechává renovovat a zhodnotit (v čechách) a pak je zase prodá ( ve světě). V Čechách se stále ještě hodnotná auta schovávají před okolím.
Naposledy upravil(a) Roman 9 dne úte zář 13, 2016 11:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: 34. Lancisti Giorno, Doksy 9. -11. 9. 2016

#13 Příspěvek od Harous 239 »

OK, ale kolik takových Lancií v republice je a kolik jejich majitelů by přijelo na sraz i kdyby byl v ***** hotelu... Je to jak píšeš, tyhle lidi jezdí na jiné srazy. Osobně bych s veteránem taky jel radši na sraz kde budou stejně starý veteráni bez ohledu na značku.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Pavel 104
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3722
Registrován: stř bře 01, 2006 09:55
Bydliště: Praha 3

Re: 34. Lancisti Giorno, Doksy 9. -11. 9. 2016

#14 Příspěvek od Pavel 104 »

Jednoduše řečeno, když budu mít statisíce na veterána, budu chtít i patřičné zázemí.
Ale máme auta v hodnotě desítek tisíc (výjimky se najdou), tak tomu logicky odpovídá i vše okolo a mě to vůbec nevadí.
Dedra SW 1.8VVT '97 třetí "Vinčenzovka" pro radost
Obrázek Když už je ten benzín řídkej, tak ať do motoru neteče zbytečně. :rally:
Lybra 2.0 VIS '99 čtvrtá na nákupy
T5 '12 v práci

Uživatelský avatar
Roman 9
Příspěvky: 444
Registrován: pát bře 25, 2005 22:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 34. Lancisti Giorno, Doksy 9. -11. 9. 2016

#15 Příspěvek od Roman 9 »

Harous píše:OK, ale kolik takových Lancií v republice je a kolik jejich majitelů by přijelo na sraz i kdyby byl v ***** hotelu... Je to jak píšeš, tyhle lidi jezdí na jiné srazy. Osobně bych s veteránem taky jel radši na sraz kde budou stejně starý veteráni bez ohledu na značku.
žádnej :P až tak na 5 ročník

Odpovědět