čím v budoucnu nahradit Lybru?

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#166 Příspěvek od black_sheep 666 »

u mě si to bohužel už dva spolujezdci spletli s Dacii a říkali, že netušíli, že rumuni dělali takhle vybavené auta dřív. bylo to myšleno smrtelně vážně :/

a tuhle v autokelly na P9, když jsem řikal že chci tyčky stabilizátoru na lancia lybra, tak týpek chvíli cvakal v počítači a pak povídá.. lybru tu nemám... akorát logana, dustera... :/ tak říkám... ne Dacia, ale Lancia. Tak na mě koukal, jak když to slyší poprvé v životě :lol: Myslím, že by tam měla Lucka víc mluvit o svých koníčkách, nebo už ani v automotive nebudou znát Lancii :lol:

bohužel, ten mainstream dělá tržby, my, tak jak tady chodíme, tak je nezachráníme.. upřímně, novou Y bych si nekoupil ani za 150 tisíc. v dané třídě bych když už, tak šel pro Fiata 500.
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#167 Příspěvek od Richie 10 »

Dan 1 píše:Pokud se člověk o auta zajímá, tak Lancia mu neznámá nebude, ale je pravda, že spousta "běžných uživatelů" jí nezná. Nedávno mi soused na Lybru řekl, že jsem si koupil pěknou Alfu, i na kupátko mi před x lety řekli, co je to za Alfu.
Lybru si spletl s Alfou ? Tak to by si asi mel dojit k ocnimu :)
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#168 Příspěvek od Fiskus »

Nazdar, buďte za tu Lybru radi, takovou kombinaci praktičnosti a pohodlí opravdu těžko pohledat - mohla by být kapku větší ale jinak .) Bohužel s citronem to nedopadlo a ja skoncil u Mazdy 6 s naftou pod kapotou, zvykám si, je to solidni auto, ale oproti Lancii i citroenu dost hlucne (da se poresit dodatecnym vytlumenim). Nedavno jsem se vez novym superbem (DSG, 2l nafta) a jak jsem byl z te Mazdy nesvuj tak rikam jeste ze tak, pac mit superba, tak se asi jdu rovnou picnout - takle nahrany neco jako luxus v tvrdem nepohodlnem vrzajicim provedeni jsem jinde neviděl, ani u fiata, ani u forda ci hondy (a to ta honda byla sport verze - tedy pritvrzeny podvozek). Pekne svatky bando .)

jardafox
Příspěvky: 309
Registrován: stř říj 09, 2013 18:52

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#169 Příspěvek od jardafox »

Řeším teď jedno dilema, třeba mi s tím někdo pomůže. Protože sem si na delší přesuny do práce pořídil Thesise, nabízím Lybru na prodej: https://auto.bazos.cz/inzerat/72439540/ ... cutive.php
Zájemců moc není a chápu, že pro většinu lidí tady na fóru má obecně Lybra cenu tak 20 tisíc. Jenže když se kouknu na okolní inzeráty, ve kterejch se prodávají kusy s nejasnou historií, línou 1.9jtd a bez výbavy někdy i za daleko víc, tak prostě nemůžu jít níž. Protože je to typické italské auto s duší, v garáži vedle sebe vidí konkurentku a cítí, že by měla uvolnit místo, tak začíná trošku trucovat a například jen tak z ničeho nic začala před pár dny cvakat jedna, možná obě poloosy. Pokud tohle dám do kupy a do toho udělám nadcházející technickou, tak se zase o něco víc rozevřou nůžky mezi vynaloženejma investicema a potenciální prodejní cenou. A tak si říkám, zda má ten prodej vůbec smysl, protože jediným důvodem je to, že manželka za chvilku půjde na mateřskou a bude courat max po městě, ke tchýni na kafíčko, s dítětem, na nákupy apod, což by naftovej motor časem asi odepsalo a tak sem za Lybru chtěl sehnat nějakýho benzínovýho žebráka. Jenže ať se koukám sebe líp, za těch se štěstím 40 klacků co bych mohl za auto dostat asi žádnou hitparádu neseženu a navíc kombík se pořád k sedanu hodí víc, než nějakej třídveřovej hatch. Navíc to pohodlí, výbava apod. Neřešil někdo něco podobnýho?
Lancia Thesis 2.4 JTD Executive
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Executive - ex

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#170 Příspěvek od Harous 239 »

Čistě můj subjektivní názor:
Cena se mi zdá OK, ale v reálu je daná nabídkou a poptávkou. Tak to prostě je.
Být Tebou tak nechám Lybru z následujících důvodů:
1. zůstane Ti v rodině kombík.
2. na vození dítěte a věcí s tím souvisejících je kombík lepší.
3. To auto znáš, víš co v něm máš. Když to za něco vyměníš, půjdeš zase do velký neznámý (v tý ceně cca 40tKč).
4. Nafta sice trpět na ty krátký trasy bude, ale kolik toho paní najede? Jestli to bude jak u nás kde je druhý auto používaný přesně tím způsobem co popisuješ, tak to bude do 10tkm ročně (Na Bravu je teď necelých 60tkm, rok 2009). A i když to ta nafta nebude mít jednoduchý tak potrvá x let než se to projeví.
5. Pěkná výbava.
6. Prostředky který dáš teď do těch poloos a technický budou nejspíš menší než když koupíš něco novýho a budeš řešit prvotní servis, rozvody, pneu, atd...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Miki
Příspěvky: 292
Registrován: sob kvě 10, 2008 10:22
Bydliště: Ostrava

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#171 Příspěvek od Miki »

nechat si...pokud si vyměníš za jiné tak půjdeš zase do neznámého a u toho tvého zřejmě už víš co tomu chybí a jaké má mouchy...můj názor
Lancia Thesis 2,4 benzin, 6M, 170k
Ex:Lancia Kappa 2.0, 155k (nechť je jí vrakoviště lehké)

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#172 Příspěvek od Richie 10 »

Ja bych si ji nechal..pokud neni nejaky zasadni problem s korozi podvozku a motor s prevodovkou jsou OK, tak bych si ji nechal....
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

jardafox
Příspěvky: 309
Registrován: stř říj 09, 2013 18:52

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#173 Příspěvek od jardafox »

díky za názory, sou to + - stejný věci co se mi honí hlavou
jen čistě teoreticky, do čeho byste za těch cca 40 na lítačku po městě pro ženskou šli vy? já bych zase asi volil srdcem nějakýho itala a v merku byla 147ka, ale ta vychází o dost dráž
Lancia Thesis 2.4 JTD Executive
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Executive - ex

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#174 Příspěvek od Dan 1 »

Punto, Ypsilonka, Panda, i ta 147 by se za tuhle cenu dala. Ale pořád to jsou 12 až 15 let stará auta a zvlášť u Pandy a 147 se za tyhle peníze moc vybírat nedá.
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Miki
Příspěvky: 292
Registrován: sob kvě 10, 2008 10:22
Bydliště: Ostrava

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#175 Příspěvek od Miki »

roční předplatné měsíčníku na MHD a ještě ti zbyde a bez nervů že se to někde vysype :twisted:

taky jsem nad tím uvažoval, nejraději bych vzal druhou Thesis do rodiny :twisted: ale to mi bylo řečeno že to monstrum nebude řídit...za 40k to je fakt těžké, to bude hodně loterie. Nech si lybru a dojezdi ji...
Lancia Thesis 2,4 benzin, 6M, 170k
Ex:Lancia Kappa 2.0, 155k (nechť je jí vrakoviště lehké)

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#176 Příspěvek od Fiskus »

Měl jsem to podobně jako ty, než mi Lybra odešla a i teď máme dvě auta, větší kombík a do města na pojížky ford Ka rok 2001 koupila přítelka na naučení. Upřímně na skákání kolem komína je malé jednoduché benzínové auto super, stálo tenkrát (před 3 lety) do 30tis i se servisem - ted bude chtít poresit koroze, jinak se na tom nemá co podělat a všecko koupíš za pár kaček (ja bych ale volil silnější 51kw motor, ta 44kw stará 1.3 je docela děsná, žere a nejede).
Kdyby přítelkyně netrvala na co nejmenším autě tak bych do města zvážil starší corollu nebo hondu civic klidně 6g, třídveř, citoren C2 i C3, z italu jakykoli fiat s motorem FIRE.
Viděl jsem teď někde i inzerat na fobii za 28 tusim rocnik 2005, takze i tam se da neco sehnat. 147 je hezká ale nepraktická.
Spousta lidi ma do mesta felicii, ale to kdyz musim ridit jednou za cas tak nadavam - snad cokoli mi prijde lepsi.

Miki
Příspěvky: 292
Registrován: sob kvě 10, 2008 10:22
Bydliště: Ostrava

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#177 Příspěvek od Miki »

má někdo zkušenost s Nissan Murano 3,5l, 2006 a dále ? nejvíce mě děsí to CVT, ale potřeboval bych zkušenost né od jedna paní povídala....
Lancia Thesis 2,4 benzin, 6M, 170k
Ex:Lancia Kappa 2.0, 155k (nechť je jí vrakoviště lehké)

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#178 Příspěvek od Bonanza 270 »

tak porad premyslim a Tipo je momentalne hrozne drahe takze bud cekat nez vyrazne zlevni a nebo pak se jeste nabizi celkem levna fiat croma :)
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#179 Příspěvek od Jiří 588 »

Jestli myslíš Tipo to nové....
Jeď se tím projet - myslím že po tom, co přesedneš z 2.4JTD do 1.4 atmosféry tak se zblázníš. Člověk nepotřebuje s autem závodit, ale aby každý rozjezd byl za použití 100% výkonu... to je peklo. Navíc myslím že jiný motor než 1.4 atmo moc neseženeš.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#180 Příspěvek od Harous 239 »

Tipo už asi moc zlevňovat nebude. Nějak už není kam.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Odpovědět