čím v budoucnu nahradit Lybru?

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#136 Příspěvek od black_sheep 666 »

hele C5 III generace jsem dneska projel dvě a teda oproti tomu F/L první řady /označováno jako C5 II/ to je neskutečný rozdíl! jak působí ten podvozek i interiér to je nebe a dudy :) ta stará pixla se fakt moc nedá.

jinak jsem ti projel to mondeo 2.2 naftu v kombíku a kua to je úplně jiný auto než ST220 :lol: OK, tak řízení možná podobný, bodykit stejnej, ale kurňa úplně jiný auto :? bídný! šel bych raději do 2.5 V6 a holt občas pustil chlup u benzínky, než rachtal jak debil a pak ušetřené peníze nacpal do čerpadla, vstříků, turba, dvouhmoty...... :twisted:
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#137 Příspěvek od Fiskus »

Tak po delší době přidávám další auto k porovnání, primera p12 2.0 103kw - příjemné, tiché svezení, pěkný zvuk motoru, celkem živé. Bohužel konkrétní kousek už je celkem polovrak - koroze, horší chod motoru, vibrace volantu ve vyšší rychlosti. Přes to všechno si myslím že je to povedené auto (do r2004 kdy mu zkurvili zadní nápravu torzní příčkou místo nez. zavěšení).
Škoda toho stavu, tak hledam dal, zvazuju jeste lenochoda citroena c5 s 2.0 LPG + automat, jenze je to hrozne líné a ja bych pak byl asi taky :)

jardafox
Příspěvky: 309
Registrován: stř říj 09, 2013 18:52

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#138 Příspěvek od jardafox »

a co něco takovýhodle?
https://auto.bazos.cz/inzerat/67321357/ ... -000km.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Lancia Thesis 2.4 JTD Executive
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Executive - ex

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#139 Příspěvek od black_sheep 666 »

pěkný mondeo :lol: když už, tak 3.0 V6 =D>
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#140 Příspěvek od Richie 10 »

Fiskus píše:Tak po delší době přidávám další auto k porovnání, primera p12 2.0 103kw - příjemné, tiché svezení, pěkný zvuk motoru, celkem živé. )
no pokud je to motor, ktery pak davali do Quashqaie, tak to nebrat...asi vydrzi ...ale nejel jsem snad jeste s horsim motorem....totalni impotentni, bez jakehokoliv potencialu a projevu...pokud tomu nestojim na krku, tak to absolutne nejede...
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#141 Příspěvek od Fiskus »

Richie 10 píše:
Fiskus píše:Tak po delší době přidávám další auto k porovnání, primera p12 2.0 103kw - příjemné, tiché svezení, pěkný zvuk motoru, celkem živé. )
no pokud je to motor, ktery pak davali do Quashqaie, tak to nebrat...asi vydrzi ...ale nejel jsem snad jeste s horsim motorem....totalni impotentni, bez jakehokoliv potencialu a projevu...pokud tomu nestojim na krku, tak to absolutne nejede...
Mam na mysli legendarni motor SR20DE - v p11 naprosto super motor, v p12 taky jeste porad super (skoro jako hondí K20A). Nevim co s nim udelali pak, ale impotentni motor to opravu neni - a to porovnavam treba s fordem 107kw nebo avensisem 108kw. Nevim co myslis tim stanim na krku, ale ten motor ma rad otáčky a rád a s krásným zvukem do nich jde až jsem omylem otestoval omezovař jak to je návykové. To u evropské konkurence skoro není, snad možná u alfy. Bohužel u mne to vypadá vzhledem k potřebě často jezdit asi na chrochtu nebo LPG - za 9a vic na sto uz to v benzinu docela prozere.

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#142 Příspěvek od Fiskus »

Tak u mne dobojovano prozatim doufam ze aspon na dva a vice let - nakonec to vyhral za par kacek stary citroen C5 benzin s automatem, je to sice lenoch ,ale pohodlný, za ten peníz (půjde do LPG). Teď si jen držím palec abych pokud možno řešil jen ty drobnosti co jsem se na c5clubu dočet :) nic co bych neznal z lancie - praskani plastu (klapky klimatizace, kličky dveří), vzpěry kufru, občas nějaký kontakt.

Jinak ještě jsem se byl podívat i na Nissana p12 kombi s dieslem, a to je docela divny auto, tvari se pohodlne ale na nerovnostech razy, motor ok ale razeni divne a plasty drncici :( nenadchl mne.

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#143 Příspěvek od Richie 10 »

No aby se ti ten plyn stihl vratit...
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#144 Příspěvek od black_sheep 666 »

kolegovi se ta C5II pěkně sypala... tak snad budeš mít víc štěstí :-)
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#145 Příspěvek od Fiskus »

Tak hlavne tam neni nafta - motor je stara skola 2l litinovy, na tom se moc nema co, jedine z ceho mam respekt je automat prevodovka, ale u benzinu celkem vydrzi kdyz se meni olej pravidelne (neni takovy kroutak). Jinak lybra mne naucila ignorovat spoustu much, tak snad poslouzi i citron :) ostatne komunita kolem C5 je silna a problemy jdou vyresit, auta nereznou a zasadni problemy jsou jen s naftama - to ale u vetsiny znacek. Tak dik ze drzite palec, stehuju se na c5club.cz :)

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#146 Příspěvek od Harous 239 »

Tak ať slouží a dělá jen radost. :wink:
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#147 Příspěvek od black_sheep 666 »

také se přidávám s přáním hodně zdaru s citrónem :)
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#148 Příspěvek od Baltik 615 »

Ten moment, když doufáš, aby ti auto vydrželo minimálně 2 roky :?
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#149 Příspěvek od Jiří 588 »

Ono to většinou bývá tak, že když kupuješ něco, co ti má vydržet hrozně dlouho, tak to pak zdechne.
Zatímco když něco bereš jako dočasnou věc, tak najednou zjistíš, že dočasné řešení funguje už 3 roky a ještě hooodně dlouho fungovat bude.
Toho se držím a říkám, že nevím jakou má daná věc životnost - všichni si přejeme co nejvyšší, ale člověk nikdy neví jestli to zdechne za rohem, nebo za 10 let.
U aut je stále ten faktor, že to může být v sebelepší kondici a pak stačí divočák / srnka / debil... a je po autě.

C5, stejně jako Lybra, už je starší auto, které se některým lidem nevyplatí opravovat, takže díly se dají sehnat za slušné prachy - prakticky cokoliv.
Když vezmu svoji Lybru, tak kdyby nezačala hnít od spodu (a já se na to pár let zpátky nevysral) tak to může jezdit dalších 10 let.
Pokud by kleknul motor, koupíš za 2500 nový, převodovka 1500, nějaké světla, dveře, tlumiče - vše by se dalo řešit pokud je vůle, čas a trochu místa.

C5 !!bez motoru!! není špatné auto, co já vím tak 95% tučných oprav na C5-II 1.6HDi šlo do motoru, FAPu, setrváku a spojky - s dieselem a starší, je to velmi špatné auto.
Z ostatních věcí jednou nebo dvakrát umřel parkovací senzor, a myslím že je špatný spínač na spojce, protože to občas vyhodí ESP fault.
Hydractive drží, podvozek taky odolává.

V benzínu bych se toho asi nebál, navíc LPG pak můžeš nechat za cca 1/3 ceny přehodit do jiného auta, takže žádný stres.

Tak ať se daří... hlavně ať to zbytečně nezlobí :-)
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#150 Příspěvek od Karel 6 »

http://autoroad.cz/novinky/82376-velky- ... konkurenci" onclick="window.open(this.href);return false;
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Odpovědět