čím v budoucnu nahradit Lybru?

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Miroslav 541
Příspěvky: 561
Registrován: sob led 02, 2010 00:25

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#31 Příspěvek od Miroslav 541 »

Proč podělaná EU řeší emise v EU když mimo EU auta nemusejí a nemají ani euro 4 a výš?Protože potřebují prodat.Rusko,věčně hladová Čína celá Amerika,Brazílie atd.Jak můžou napsat že nová Octavia v naftě žere oproti minulé verzi o 20% míň?To už to auto naftu samo vyrábí ne?Kurvítka se dělají a dávají všude tam,kde je obrovský obrat,musí se přeci pořád vyrábět a lidi musí utrácet

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#32 Příspěvek od Fiskus »

Harous píše:
Fiskus píše:takže asi bude forester nebo crv = konec pohodlí
Proč by to byl konec pohodlí? Na našich silnicích bych spíš řekl, že naopak...
Možná máš pravdu, možná to takový rozdíl nebude, ale křesílka jako Lybra to asi mít nebude, po 11h cesty jsem vylezl neunaven a bez bolesti zad. Na zadních sedačkách to bude ještě větší rozdíl, výdech klimy vzadu tyhle auta nemají, ani automatické stěrače a výborný zvuk audia. No nezbývá než vyzkoušet, Forester 1 generace si na delší cestu představit nedovedu, 2gen jsem ještě nejel ale nepředpokládám propastný rozdíl.

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#33 Příspěvek od smoger »

To že je DPF i EGR jenom kurvítko je jasný. Taková lybra i euro 2 dosáhne kouřivosti jako O2 s euro 4. Jen je problém, že v té době se to samozřejmě na nějaký euro 4 nedalo homologovat. Filtr pevných částic kterej stejně ty nejmenší nejvíc škodlivý částice nepřefiltruje a docela se se..e a EGR který vrací humus z výfuku do sání...to je podle mě to nejhorší
Pak se dá i u nafty zvažovat na přechod na LPG či CNG
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#34 Příspěvek od Fiskus »

Naftový LPG není, je pouze přívstřik LPG který zvýší účinnost spálení směsi, na stránkách firmy která ty přestavby dělá píšou, že se to vyplatí tak od spotřeby 10l/100km, a i tak je návratnost počítána v letech. Spíš to zvýší výkon (udávají cca o 20%), vhodné pro náklaďáky. Jen šílenec nebo hodně velký nadšenec by si to dal do osobáku (vzhledem k ceně zástavby asi spíš do něčeho novějšího).

Petr 99
Příspěvky: 254
Registrován: pon led 23, 2006 10:42
Bydliště: Ostrava

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#35 Příspěvek od Petr 99 »

Jak to,že není,naftovou destu nám předělali čistě na plyn....ve vitkovicach jezdily tatry taky čistě na plyn...
Lancia Thesis 2,4 JTD 110KW - ex
Alfa romeo 156SW 1,9 JTDm,132KW
- ex
Lancia Kappa 2,0i,107kw

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#36 Příspěvek od Bonanza 270 »

proto to vidim tak ze lybru uz nic neprekona a dokud jezdi tak si ji necham :lol: a rozhodne nikdy nekoupim nic od nemcu ty maj nejvic kurvitek :lol: a proc?

jejich politika je jasna.... bohatemu zakaznikovi vse zdarma v zaruce vymenime....ale druhy majitel co si auto koupi z bazaru a chce ho mit dalsich 10 let at se z toho posere pekne kdyz nechce kupovat nove auta kazde 4 roky :shock:
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#37 Příspěvek od smoger »

No ja ten přívstřik zkoušel sam z benzinovyho vstřiku cudlu a flasky s lpg na 3kg. Spotrebu nafty sem dostal na nejakych 2,5l plus 2l plynu při celkem normální jízdě. Blbá byla ta malá flaška na lpg a reduktor byl obyč malej takže tam ani toho plynu moc neprolezlo, ale zas bez lambdy sem to nechtěl ani víc dráždit
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#38 Příspěvek od Jiří 588 »

Slyšel jsem z více stran že to funguje.
Akorát prý je to v ČR nelegální, že nemůžeš jakoby míchat 2 paliva.

Zajímavé je, že 2 vstřiky benzínu a 8 vstřiků LPG není problém, ale pustit tam zároveň LPG a diesel už nejde.
Podle mě tam přitom žádné bezpečnostní riziko není. Určitě nic horšího oproti standardnímu nasávanému LPG.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#39 Příspěvek od smoger »

já se o tom bavil s borcem a říkal, že to legál prej je. Stejná cena jako u přestavby benzínu. Akorát sem se zapoměl zeptat co by auto na alternativu dostalo za nálepku v emisní zóně.
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Miroslav 541
Příspěvky: 561
Registrován: sob led 02, 2010 00:25

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#40 Příspěvek od Miroslav 541 »

Mrkni na Autogas centrum Strakonice

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#41 Příspěvek od smoger »

http://www.diesel-gas.cz/ celkem zajímavý maj tam i kalkulačku :) já bych byl o 0,34kč/km míň než teď tak bych to ušetřil asi za 10 měsíců :)
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#42 Příspěvek od black_sheep 666 »

Bonanza 270 píše: jejich politika je jasna.... bohatemu zakaznikovi vse zdarma v zaruce vymenime....ale druhy majitel co si auto koupi z bazaru a chce ho mit dalsich 10 let at se z toho posere pekne kdyz nechce kupovat nove auta kazde 4 roky :shock:
:roll: a na tohle jsi přišel kde?
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#43 Příspěvek od Fiskus »

smoger píše:http://www.diesel-gas.cz/ celkem zajímavý maj tam i kalkulačku :) já bych byl o 0,34kč/km míň než teď tak bych to ušetřil asi za 10 měsíců :)
Tak mně vyšla návratnost 170měsíců :) Ale tak jako pro úsporu bych to asi nedělal, je to zajímavá alternativa jak udělat z máslostroje auto, prý to značně zjemní chod motoru. Otázka je jak daleko to kdo má do servisu, který ten systém zvládne opravovat, to bude asi celkem stěžejní. No mít peníze a novší diesel, možná bych o tom uvažoval.

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#44 Příspěvek od Fiskus »

Tak je po dovolené, Lybra odsloužila 3000km za dva týdny, bez ztráty kytičky :) A je čas na hledání nástupce, včera jsem byl projet jedno mondeo mk3 2.5V6, rozporuplné pocity, řazení přímo hrozné (gumové, nepřesné), začínající povrchová rez hrubě zamazaná nějakou stříbrnou šlichtou na několika místech karoserie, auto s tímhle motorem nemělo tempomat! Rádio hrozné kvality. Jinak zachovalý kousek ale nepřesvědčil mně ani jízdně se žádné nadšení nekonalo, jede to hezky ale Lybra jede srovnatelně a za poloviční spotřebu. Další jsem byl obhlídnout mazdu 6 s motorem 2.3 122kw, bohužel opět koroze, ale tentokrát taková, že bych musel ještě sehnat půl druhé karoserie včetně prahů k tomu :/
Ford - mazda neumí udělat plechy tak aby po deseti letech nerezly jak třicetiletá škoda 120?, celkem zklamání.

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#45 Příspěvek od smoger »

Zrovna audio je dost blbý hodnotit, když seš zvyklej na bose...zatím sem ještě lepším továrním autem který by mělo lepší audio nejel...
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Odpovědět