čím v budoucnu nahradit Lybru?

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Miroslav 541
Příspěvky: 561
Registrován: sob led 02, 2010 00:25

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#181 Příspěvek od Miroslav 541 »

Mrkni na Kia Rio cca 2005 r.v.Jezdil jsem s tím jako se služebákem dva roky.Byla to 1.3 ale co odvozila,koho a jaké dálky,plus zacházení ze stran kolegů,tak to klobouk dolu.Nechají se koupit od 20 litrů výše,díly za rozum a celkově je to skoro jako naše felicie.

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8397
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#182 Příspěvek od Harous 239 »

Ono by taky mělo zaznít kolik do toho chce vrazit, jak starý auto si představuje a v čem chce tu Lybru nahradit.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Miroslav 541
Příspěvky: 561
Registrován: sob led 02, 2010 00:25

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#183 Příspěvek od Miroslav 541 »

Určitě co nejmíň za skoro nové auto ale ať se vyjádří sám budoucí majitel nebo možná provozovatel.

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#184 Příspěvek od Bonanza 270 »

tak myslel jsem ne nove tipo ale ojete a pockat az bude levnejsi a samozrejme kombi v nafte takze 88kw a to musi stacit kdyz nic silnejsiho nemaji nebo tu cromu 1.9 88kw

nic jineho nez ital me do domu nesmi :D
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8397
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#185 Příspěvek od Harous 239 »

Tipo SW se dělá jen chvíli, to jedině jako nový nebo jako předváděčku. Ale bohužel u něj ani nejde mít stejnou výbavu jako v Lybře. Croma asi OK, i když mě se moc nelíbí. Design je ale subjektivní. Co Alfa 159?
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#186 Příspěvek od Bonanza 270 »

mam stk do konce roku 2019 takze do te doby tipo ojete zlevni :D

ano croma je hnusna ale to lybra taky neni krasavice :lol:

alfa 159 nad tou sem premyslel doted je nadherna ale jak rikaj alfisti nekupuj opici kdyz nemas na banany a u alfy i spotrebni veci sou drazsi nez lancia fiat a to se bojim ze bych neutahnul.....potrebuji spolehlive auto se kterym budu jen jezdit jako s lybrou :D
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8397
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#187 Příspěvek od Harous 239 »

Něco bude na tu Alfu dražší než na Cromu, ale zrovna věci který Tě budou trápit nejvíc jsou na těch autech stejný. Vířivý klapky, DPF, vstřiky...
Jestli není ten správný čas popřemýšlet o benzínu. :D
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
bobas1
Příspěvky: 231
Registrován: ned úno 05, 2012 14:05
Bydliště: MS kraj!

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#188 Příspěvek od bobas1 »

podle me , jestli servisovat cromu nebo 159, je skoro fuk, u alfy budou akorat drazsi ramena, ktere narozdil od 156 i neco vydrzi, horni daji 150+, spodni skoro 2x tolik , pokud to nejsou nejlevnejsi smejdy, zbytek servisnich ukonu je prast jak uhod, vcetne slavne m32 skrine :roll:

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#189 Příspěvek od Jiří 588 »

Harous 239 píše: čtv bře 22, 2018 15:49 Něco bude na tu Alfu dražší než na Cromu, ale zrovna věci který Tě budou trápit nejvíc jsou na těch autech stejný. Vířivý klapky, DPF, vstřiky...
Jestli není ten správný čas popřemýšlet o benzínu. :D
Na benzínu bude zase řešit lambdy, škrtící klapku, EGR a katalyzátor. Když budeš mít smůlu tak tam budou taky nějaké klapky, nebo variabilní časování nebo tak něco.

Snadno se řekne, že není nad "jednoduchý benzínový motor" na který nesáhneš.
Jenže když to člověk kupuje ojeté, tak provoz ojetého benzínu může být horší než ojetý diesel.

Tím benzín nechci hanit, ale vzhledem k tomu že aktuálně provozuji 2 benzínová auta, tak jsem z některých věcí vystřízlivěl.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8397
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#190 Příspěvek od Harous 239 »

Samozřejmě, že problémy můžou být i u benzínu. A zrovna u tý 159 ty JTS... Nevím no. Tu 159 bych asi bral v pořadí 1750TBI, 2.0JTDM a pak netuším... Ale stejně u starýho ojetýho auta záleží na tom v jakým je stavu ten konkrétní kousek. Ohledně nafty jsem ale přesvědčenej o tom, že naftu jen v případě novýho auta nebo auta s naprosto jasnou historií a nízkým nájezdem.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#191 Příspěvek od black_sheep 666 »

Jiří 588 píše: čtv bře 22, 2018 17:02
Harous 239 píše: čtv bře 22, 2018 15:49 Něco bude na tu Alfu dražší než na Cromu, ale zrovna věci který Tě budou trápit nejvíc jsou na těch autech stejný. Vířivý klapky, DPF, vstřiky...
Jestli není ten správný čas popřemýšlet o benzínu. :D
Tím benzín nechci hanit, ale vzhledem k tomu že aktuálně provozuji 2 benzínová auta, tak jsem z některých věcí vystřízlivěl.
já provozuju leta benzíňáky, a opravdu všechno na nich fungovalo bezvadně co se motoru týče.

nechci to zakřiknout - Mko už je trošku jiná technika ať už z pohledu kolik to točí otáček, litrového výkonu a způsobu používání. mondeo taky nešetřím a vymetám s ním okruhy, hrozí že odejde na klice, člověk nikdy neví.

nicméně ikdyby mě to mělo potkat teď, tak za celé ty leta mě zradil akorát Hyundai Scoupe, kde jsem řešil hlavu a jinak byl další drazší výdaj do motorizace jedině za rozvody. najezdil jsem stovky tisíc km a nevím, že by ta auta měla EGR, katalyzátor nebo nějakou klapku. ale já tomu taky dávám často olej a pořádně jim nakládám, takže karbon se mi nikde nedrží :lol:

člověk musí ale vybírat a nekoupit past nebo vyloženě nepovedený agregát už od výroby. nafťáky jsem měl dva a fungovaly taky fajn, ale jeden jsem vydržel 1/4 roku a druhý rok, pak to muselo z domu - nezvykl jsem si 8-)
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#192 Příspěvek od Jiří 588 »

black_sheep 666 píše: čtv bře 22, 2018 19:53
Jiří 588 píše: čtv bře 22, 2018 17:02
Harous 239 píše: čtv bře 22, 2018 15:49 Něco bude na tu Alfu dražší než na Cromu, ale zrovna věci který Tě budou trápit nejvíc jsou na těch autech stejný. Vířivý klapky, DPF, vstřiky...
Jestli není ten správný čas popřemýšlet o benzínu. :D
Tím benzín nechci hanit, ale vzhledem k tomu že aktuálně provozuji 2 benzínová auta, tak jsem z některých věcí vystřízlivěl.
já provozuju leta benzíňáky, a opravdu všechno na nich fungovalo bezvadně co se motoru týče.
Budiž Ti to přáno a doufám že budeš spokojen i nadále. Sám bych byl taky raději spokojen s benzínem, ale seznam oprav hovoří jasně:

Lybra - diesel: váha vzduchu, zaslepený EGR, nic víc pokud mě paměť neklame
Thesis - benzín: ve 124 tis. km ztrouchnivělé těsnění pod zadní hlavou = oprava za docela balík
A teď ta největší hvězda - auto od novoty v rodině - najeto dnes 202 tis km
Opel - benzín: bylo potřeba vyčistit EGR, vyčistit kanálky sání "twinport", vyměnit obě lambdy, zapalovací modul - dělá se jen pro 4 válce v celku, vyměnit hlavu motoru protože na jednom válci se zaklepaly ventily (ostatní válce jako nové, takže to asi plyn nezpůsobil), vyměnit škrtící klapku, teď to prošlo tak tak emisema protože katalyzátor je před koncem životnosti, dál vlnovec a středový díl výfuku - benzín rezaví víc
Nemluvím o polámaných kabelech, praskajících pružinách, opakovaně měněných brzdách, shnilých brzdových trubkách - za to benzín nemůže, za to může Opel obecně.

Lybra najela v mých službách přes 100tis. km a dnes má okolo 270tis. - nemyslím si že se chystá nějaký průser s motorem
Thesis najel v mých službách tak 15tis. a dnes má okolo 136tis. - a děsím se, co se ještě kdy stane
Opel najel v mých službách tak 80tis. a dnes má 202tis. - servisuje se tam furt něco, sice mám pocit že jsem vyměnil už všechno, ale čekám že to auto nedá víc jak 2 roky nebo 50 tis (už to bude zázrak).

Všechny auta dostávají stejný servis, pravidelně se mění předepsaný olej (Thesis a Opel dokonce originál olej), zachází se s nimi slušně a prohání se až po zahřátí. Takže mě asi chápete že já mám lepší vzpomínky na naftu :-)
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8397
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#193 Příspěvek od Harous 239 »

Jenže to trochu srovnáváš rozdílný generace motorů. S tím JTD v Lybře by sneslo srovnání s benzínama z Lybry. U Thesis zase s 2.4 JTDM 20V. Ten Opel vynechám, to musel být hrozný očistec... :lol:
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#194 Příspěvek od black_sheep 666 »

nechci být zlý, ale u toho Opelu bych řekl, že to není typem paliva :) aneb nemám kolem sebe víc známých, kterým padnul motor, než Opeláků :lol: ale je to třeba jen náhoda :lol:
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?

#195 Příspěvek od Bonanza 270 »

no jo Opel o tom sem uz taky slysel hodne :D

ja mam lybru v nafte 10 let a nedokazu si predstavit ze dnes koupim tak stejne kvalitni auto za ty penize nebo i za drazsi.....dneska sotva to vydrzi tu zaruku....

159ka tam jedine asi 2.0 nafta jenze pruser je ze je to vse dovoz a olej se menil po 30t km nekdy i pozdeji.....opel treba po 50t km :lol: takze ty motory maj to nejlepsi za sebou v tech nasich bazarech
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Odpovědět