Lancia končí.

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Lancia končí.

#1 Příspěvek od Hamster 526 »

už tomu nerozumím, někdo říká, že ano, někdo že ne, každopádně už by toho blbečka měli z Fiatu vyrazit, aby se v Itálii místo nakupování mexických továren zase začaly vyrábět auta....

http://www.autorevue.cz/lancia-v-evrope ... talsky-trh" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.autoforum.cz/bleskovky/lanci ... a-nezbude/" onclick="window.open(this.href);return false;
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Štefan 368
Příspěvky: 833
Registrován: sob čer 07, 2008 22:24
Bydliště: Kuřim, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia končí.

#2 Příspěvek od Štefan 368 »

Ja len pridam zahranicne linky:
http://www.autoblog.it/post/315275/marc ... nuovo-nome" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.repubblica.it/economia/2014/ ... ref=HREA-1" onclick="window.open(this.href);return false;

No..je to v CENSORED.
Lancia Delta 1.4 T-Jet 09'
Alfa Romeo 147 1.9JTDm 08'
Lexus GS 460 4.6 V8 09'
Ex:Lancia Thesis 2.4JTD 03'
Ex:Lancia Kappa 20V Turbo 99' 245PS/390Nm by PhoB
Ex:Lancia Kappa 16V Turbo 95'

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia končí.

#3 Příspěvek od Euro 564 »

Já bych v první řadě nedělal ukvapené závěry, protože kolem pana účetního bylo už tolik zaručených zpráv (viz. prodej Alfy lidovozu)... Ale je pravda, že to nevypadá dobře. Na druhou stranu je ukončení značky rozhodně důstojnější, než prodávání americkejch pekáčů se slavným logem Lancie. Vlastně ne slavným, protože i to logo je už od r. 2007 zkur*ený. Současné modely nebyly pro Lancii o nic důstojnější, než např. čínské MG.
Jen mě štve, že se tahle zpráva neobjevila o měsíc dříve, protože bych si zcela jistě nevybral za nový služebák opět Fiat. Pokud Marchionne končí s Lancií, já končím s celým koncernem Fiat. Nadobro! Mno, nejspíš se mě už do budoucna nebudou autosalony týkat, ale budu obrážet jen srazy historických vozidel. :cry:
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
bras
Příspěvky: 690
Registrován: sob zář 12, 2009 22:20
Bydliště: city Olomouc a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia končí.

#4 Příspěvek od bras »

né každý musí italský design, mi se krom dřívějších lanček líbíly volva, saaby a vlastně i hodně jiných aut, ale to jen po jednom modelu . Co začali taloši vyrábět ty oblé tvary, tak to jde pomalu z kopce.
To němci
jsou ve změně tvaru karoserie daleko opatrnější. A když už něco zaoblí, tak lomeným obloukem.
K tomu pomyslná německá důslednost, a úspěch se pomalu dostaví. A jak se zdá, vůbec kupujícím
nevadí příznačná německá strohost interieru.
Ford po kulatých tvarech okolo roku 95 zavčas přešel na trend podobný němcům a je na tom
lépe - alespoň v evropě co vím. A vůbec nevadí, že je náchylný ke zvýšené korozi, jako kdysi taloši.

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8397
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Lancia končí.

#5 Příspěvek od Harous 239 »

Co má taky pan účetní dělat že. On je trochu rozdíl prodat za rok okolo 15 tisíc Delt nebo okolo 700 tisíc Jeepů. Evropa je momentálně na dně takže orientace na mimoevropský trhy je pochopitelná.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia končí.

#6 Příspěvek od Euro 564 »

V designu problém není. Když se někoho zeptáš, proč by si nikdy nekoupil italské auto, design bude ve většině případech na posledním místě nebo ho ani nezmíní. I spoustě mých kamarádů, kteří mají auta zpravidla značek BMW, Audi, MB, Lexus, Subaru (Impreza), Mitsubishi (Lancer), se italská auta líbí, ale nekoupili by si je hlavně kvůli mizerné pověsti a v posledních letech i díky absenci modelů střední/vyšší střední třídy a SUV. Když to řeknu hodně nadneseně, tak mezi Fiatem 500 a Maserati nic, co by stálo za koupi, není. A přelepenej pekáč od Chryslera rozhodně nemůže někoho, kdo jezdí v RS 5, IS, X6 nebo C - Klasse přesvědčit, aby přešel od prověřené jistoty k velké neznámé...
Jinak co se mě týče, tak jestli skončí Lancia nebo bude dál jen přelepovat znaky na Chryslerech, tak do budoucna přejdu k šelmě z Coventry. Z těch lidovějších značek je mi v poslední době sympatická i filosofie Mazdy.
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
bras
Příspěvky: 690
Registrován: sob zář 12, 2009 22:20
Bydliště: city Olomouc a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia končí.

#7 Příspěvek od bras »

já to vidím stále v designu s kombinací ceny,
zatím nikdy bych si nekoupil auto, které by se mi nelíbilo
navíc v dnešní době je vše příjemnému vzhledu podřízeno

Uživatelský avatar
Petr 460
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 15, 2008 00:13
Bydliště: Brno

Re: Lancia končí.

#8 Příspěvek od Petr 460 »

Podle mě je docela pravděpodobný následující vývoj. Značka Lancia zůstane zachovaná jen pro italský trh a v nabídce bude mít evropský Ypsilon a několik amerických přelepenců.
Lancia Lybra 1,6 SW

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lancia končí.

#9 Příspěvek od black_sheep 666 »

Štefan 368 píše:Ja len pridam zahranicne linky:
http://www.autoblog.it/post/315275/marc ... nuovo-nome" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.repubblica.it/economia/2014/ ... ref=HREA-1" onclick="window.open(this.href);return false;

No..je to v CENSORED.
ale prdku, zrovna na těhle linkách nic takového není. píše že lancia bude prodávat ypsilonky v itálii. no protože jich tam mají milion, tak se na to zaměří, není to teď priorita zachraňovat. mají spoustu jiné práce, kde může být zisk. na lancii moc ne. důležitý, že značku nezabijou uplně a v momentě kdy na to bude zázemí vyrobit skutečnou lancii a bude stále prostor na trhu, tak to zase rozjedou. může to být ale klidně 10 let pauza, si vemte kolik let nebyla alfa v americe...
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lancia končí.

#10 Příspěvek od Hamster 526 »

Problém vidím čistě v marketingu a malý nabídce modelů. Špatná pověst?? Protože v devadesátejch letech byly problémy s elektrikou? A čím to, že fungl nový Mercedesy reznou, TSI hromadně páchaj sebevraždy potkáním motoru a na pověst značek to nemá vliv? Čím to, že Hyundai si už může dovolit prodávat auta za normální ceny, když ještě minulá generace platila za vyhlášený křápy?

Všechno je to jen o marketingu a o nabídce, ovšem když někdo zcela zastaví vývoj všech modelů a veškerý finance investuje do americký automobilky, nemůže se pak divit..
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lancia končí.

#11 Příspěvek od Jiří 588 »

Poslední dobou jsem to taky trochu sledoval... a jsem si vědom toho, že my obyčejní smrtelníci si můžeme akorát něco myslet, protože o tom, jak to ve velkém byznyse skutečně je nic nevíme.

Já si myslím že Lancii se v nějaké době dařilo méně a Fiatu více.
V ten moment přišlo rozhodnutí dál podporovat Fiat a na Lancii se vysrat.
Od té doby se tady ty nůžky akorát rozevíraly a možná že i kdyby teď někdo chtěl, tak prostě Lancii z ničeho nic dohromady nedá.
Vývoj modelů je na několik let, stejně tak výroba a dostat to mezi lidi.
A do toho všeho přichází finanční vykrvácení na skupování jiných automobilek, takže i kdyby teď moc chtěli, tak nejsou prachy.

Lancia podle toho co jsem viděl už dlouho vadla, občas se zbrchala, ale sestupná tendence tu stále byla.

Prachy jsou prachy a kvůli těm se to dneska dělá, takže důvody jsou pochopitelné.
Mě osobně bude mrzet, že končí automobilka, od které se mohly ostatní učit, v době kdy konkurence o některých věcech ani nevěděla už je Lancia měla.

Když někomu řeknu, že mi Lybra hlídá praské žárovky, tak čumí.
Když někomu předvedu fukční dvouzónovou klimu na skoro 14 let starém autě, tak taky kouká.
Všichni kdo vidí ten LCD display hádají autu o 5-10 let míň.
A to nemluvím o technologiích v Thesisu...
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia končí.

#12 Příspěvek od Euro 564 »

Jiří 588 píše: Když někomu řeknu, že mi Lybra hlídá praské žárovky, tak čumí.
Když někomu předvedu fukční dvouzónovou klimu na skoro 14 let starém autě, tak taky kouká.
Všichni kdo vidí ten LCD display hádají autu o 5-10 let míň.
A to nemluvím o technologiích v Thesisu...
Zase bych nepřeháněl, protože tebou vyjmenované věci nejsou nic extra. Prasklé žárovky umí hlídat lépe vybavená auta už minimálně od 70. let, dvouzónová klima mi fungovala i na E38 (v té tobě 13 let staré) a upřímně nevidím důvod, proč by neměla fungovat i na 30 let starém autě, pokud se do ní dá koupit chladivo (největší problém starších aut s chladivem R12), podobnou grafiku displaye má i o rok starší AR 166 nebo z neitalských aut E38 (od r. 1994). A např. japonci měli podobné displaye už začátkem 90. let, akorát na autech pro domácí trh. Takže zrovna tebou vyjmenovaným věcem se může divit jen člověk, který na auta kouká skrz zapatlané sklo autobusu MHD. :lol:
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
Petr 460
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 15, 2008 00:13
Bydliště: Brno

Re: Lancia končí.

#13 Příspěvek od Petr 460 »

No pánové, je jasné, že v nejbližších letech Lancii nečeká moc růžová budoucnost. Fiat bude určitě v Evropě nejprve resuscitovat svoje ostatní značky. Lancie je evidentně v plánech Fiatu až ta poslední.

Nejoptimističtější, v co můžeme doufat v následujících letech, je to, že Ypsilon dostane nástupce a možná časem, až se dá Fiat v Evropě trochu do kupy, přijdou i další modely.

A nebo někomu značku prodají. VW, Číňani? :D
Lancia Lybra 1,6 SW

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lancia končí.

#14 Příspěvek od Jiří 588 »

Euro 564 píše:
Jiří 588 píše: Když někomu řeknu, že mi Lybra hlídá praské žárovky, tak čumí.
Když někomu předvedu fukční dvouzónovou klimu na skoro 14 let starém autě, tak taky kouká.
Všichni kdo vidí ten LCD display hádají autu o 5-10 let míň.
A to nemluvím o technologiích v Thesisu...
Zase bych nepřeháněl, protože tebou vyjmenované věci nejsou nic extra. Prasklé žárovky umí hlídat lépe vybavená auta už minimálně od 70. let, dvouzónová klima mi fungovala i na E38 (v té tobě 13 let staré) a upřímně nevidím důvod, proč by neměla fungovat i na 30 let starém autě, pokud se do ní dá koupit chladivo (největší problém starších aut s chladivem R12), podobnou grafiku displaye má i o rok starší AR 166 nebo z neitalských aut E38 (od r. 1994). A např. japonci měli podobné displaye už začátkem 90. let, akorát na autech pro domácí trh. Takže zrovna tebou vyjmenovaným věcem se může divit jen člověk, který na auta kouká skrz zapatlané sklo autobusu MHD. :lol:
Věř tomu, že se tomu divili i lidé, kteří mají jakoby "lepší" auta.
Kamarád má Octavii 2, další Audi A6, jiný Citroen C4 2012.
Když to auto někomu ukážu tak koukají a nejsou to tebou míněné socky co koukají z MHD :-)
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia končí.

#15 Příspěvek od Vítek 4 »

Talosi maji nulovy marketing. Reklama na nejaky Fiat je v televizi tak 1x za rok. Se staci podivat kolik toho je za den od Hnujdaje. S kvalitou to nema nic spolecneho. Talosi maji dobre vyrobky srovnatelne s konkurenci,jen to neumi prodat. A kdyz o tom lidi nevi,tak si to ani nekoupi
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Odpovědět