Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Štefan 368
Příspěvky: 833
Registrován: sob čer 07, 2008 22:24
Bydliště: Kuřim, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

#61 Příspěvek od Štefan 368 »

Len tak mimochodom, benzinova verzia ma 8 stupnovy automat od ZF. Na dalsi rok ju dostane aj diesel :wink: Koniec dohadom :D
Lancia Delta 1.4 T-Jet 09'
Alfa Romeo 147 1.9JTDm 08'
Lexus GS 460 4.6 V8 09'
Ex:Lancia Thesis 2.4JTD 03'
Ex:Lancia Kappa 20V Turbo 99' 245PS/390Nm by PhoB
Ex:Lancia Kappa 16V Turbo 95'

Uživatelský avatar
Simmy
Příspěvky: 1368
Registrován: ned kvě 04, 2008 15:24
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

#62 Příspěvek od Simmy »

Harous píše:soutěžích používal Peugeot v 307 WRC čtyřstupňovou převodovku, protože si to motor zkrátka v klidu vzal.

EDIT: Omlouvám se, nebylo to na různých RZ, ale na různých soutěžích...
I Ford se jednu dobu vydal cestou 5° převodovky v dobách, kdy všichni lítali na 6°. Okomentovali to tím, že pokud je motor dostatečně silný na to, aby měl srovnatelné zrychlení s 5° tak nemá cenu ztrácet čas při přeřazování :)
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo
http://www.fiatcromaklub.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; - diskusní fórum o FIAT Croma (LANCIA Thema)

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

#63 Příspěvek od Alena 133 »

Propet 367 píše:To je fajn že se ti líbí, kdy si ji půjdeš koupit?

Dám ti vědět :wink:
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

#64 Příspěvek od Pavel 3 »

dneska se počet převodovejch stupňů zvyšuje naprosto nesmyslně. Motory mají krouťák čím dál vyšší a nechápu proč mít osm kvaltů nemá to logiku akorát se ty převodovky komplikujou a jsou pak náročnější na oleje a i míň spolehlivý. To je zrovna případ DSG kde navíc ani neexistuje možnost opravy i značkovej servis je posílá do německa výrobci na repasi za nesmyslný peníze navíc jí vyndavat z auta je fakt lahůdka. Mě třeba šestikvalt připadá už celkem zbytečnej a u automatu dvojnásob
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

#65 Příspěvek od Hamster 526 »

Propet 367 píše:To je fajn že se ti líbí, kdy si ji půjdeš koupit?
Až si na ní vydělám. Kamarád by si ji chtěl kupovat na podzim, mě to patrně potrvá déle...

Co se převodovky týče, tak asi jo, mohla by mít šest stupňů, ale nezdálo se mi, že by tím to auto nějak trpělo. U Jaguaru je třeba ta osmistupňová převodovka až otravná tím, jak řadí prakticky pořád.
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

#66 Příspěvek od Jiří 588 »

Themu jsem zatím jen viděl, nejel jsem v ní, ale...

Nemůžu vystát jak někdo s ochcávkou [-o< [-o< uctívanou českou modlou se naváží do ostatních. Netvrdím že to je špatné auto. Je ale drahé a sere se minimálně stejně jako ostatní. To že tady kdysi byly nějaké trabanty, dacie a varťasy a škodovka byla modla už dávno neplatí.

Když postavím svoji Lybru vedle Ochcávky ze stejného roku, tak jsem neobjevil v čem by česká modla byla lepší. Majitelé těch popelnic se mi obvykle diví že tam je dvouzóna, že tam je barevný display a že moje Lybra v "holobytu" má lepší výbavu než jejich 2x dražší rezavá popelnice v plné (těžce zaplacené) náloži.

U nové Themy... myslím že teď si to koupí jen bohatší lidé. Ale napadla mě jedna myšlenka.
Spousta z vás má starou Themu. Na novou by tehdy v životě neměli ale po několika letech si ji koupili už jako dostupné velké a luxusní auto. Nová Thema k tomu dojde třeba za 5-10let, že bude dostupná i pro obyčejné lidi.
Mě ale napadá.... myslíte že dnešní nové auto bude po 10 letech ještě jezdit? Přijde mi že dneska se vše dělá na CENSORED - tenké plechy, náchylná elektronika, odlehčené hliníkové motory atd. Může se vůbec dneska člověk těšit že si někdy koupí pořádné velké luxusní starší auto, nebo do něj za díly narve 2x víc než do nového?
Jeden případ za všechny je třeba Peugeot 607. Vím o 3 kusech v mém okolí, všechny šly po čase pryč protože investice převýšily neúnosnou mez, a neměli je brigádníci z Tesca s malým platem.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Propet 367
Příspěvky: 301
Registrován: pát srp 10, 2007 10:33
Bydliště: Brno

Re: Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

#67 Příspěvek od Propet 367 »

a víte co je fajn na oktávce? že všechny co ji nemají tak strašně štve, celou dobu se tu přu o technické parametry nové themy které jí podráží nohy v prodejích a nejčastější odpověď je seš debil máš oktávku :shock: :shock:
Co proti tomu krámu všichni máte? mě je úplně fuk čím jezdíš a upřímě mě nezajímá tvůj mindrák z toho že lybra vedle oktávky nemá trvalou hodnotu ale proč to tady furt někdo srovnává? copak nová thema je konkurent okávky? :shock: :shock:
Škodověnka
Talisman 225Tce

Uživatelský avatar
Štefan 368
Příspěvky: 833
Registrován: sob čer 07, 2008 22:24
Bydliště: Kuřim, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

#68 Příspěvek od Štefan 368 »

Propet, Octavku ti tu nikto nezavidi. Tomu ver, ja teda urcite nie :D

Najcastejsia odpoved "jses debil mas oktavku", to myslis vazne? Do hlupakov si tu nadaval ty :wink:

Lybra vedla octavky nema trvalu hodnotu? A aku prosimta? Uz v dobe ked ju kupujes ako jazdenku nema hodnotu, bohuzial pre Lanciu a bohudik pre kupcu jazdenky. To, ze si octavka drzi cenu OK. Ale nie je to tym, ze by to bolo tak skvele auto. Jednoducho to tak ludia v Ceskej republike a samozrejme aj na Slovensku vnimaju. :)

Thema konkurent Octavky? Mne je uplne na haku do akej triedy sa radia auta podla nejakej tabulky. Jasne vidim to, ze Octavia v "plnej" vybava sa dokaze nebezpecne priblizit cene predvadzacky modelu Thema :-)

Ja tvoje auto nezhadzujem, ak si spokojny a sluzi ti - je to super :wink: To je hlavne :)
Lancia Delta 1.4 T-Jet 09'
Alfa Romeo 147 1.9JTDm 08'
Lexus GS 460 4.6 V8 09'
Ex:Lancia Thesis 2.4JTD 03'
Ex:Lancia Kappa 20V Turbo 99' 245PS/390Nm by PhoB
Ex:Lancia Kappa 16V Turbo 95'

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

#69 Příspěvek od Hamster 526 »

Lidi, co si tyhle auta kupujou, kašlou na technické parametry (pokud teda nejsou vyloženě špatný). Kdyby byly rozhodující technický údaje, je centrum Prahy plný Jaguarů. Jenže ouha, Jaguary taky nikdo nekupuje, zato za Audi, který je úplně naprd, utrácej lidi absurdní peníze. Je to otázka značky, prestiže, uniformity, společenského zařazení. Ve firmě se prostě v rámci kariérního růstu probojováváš stylem Fabia - Octavia - Passat - A4 - A6. Kdo chce jasně dát najevo svůj společenský statut, musí si vybrat auto z jasně čitelný skupiny. Lancia, Saab, Volvo, Jaguar, Alfa Romeo - to sou auta společensky nečitelný, mezi lidma málo známý. Co je Thema? Je to manažer typu A4 nebo A6? I kdyby byla Thema milionkrát lepší, než Mercedes E, bude trvat ještě pár generací těch aut, než se mu prodejně byť jen vyrovná.

Co se převodovky týče, automatická převodovka s řízeným prokluzem si vpodstatě umí vyrobit tolik stupňů, kolik momentálně potřebuje, čili celá ta debata je trochu mimo. Ty mnohastupňový skříně se objevily s příchodem dvouspojkových převodovek, což ale NENÍ klasický automat (bo ten žádnou spojku nemá), ale jedná se vpodstatě o vylepšený robotizovaný manuál. A protože taková převodovka nemůže řízeným prokluzem držet vyšší otáčky, než je daný převodový poměr, protože by upekla spojku, musí mít těch 7 nebo 8 převodů. A tím vznikla ta současná (především marketingová) bitva o to, kdo bude mít nejvíc převodů, jakoby na tom kdovíjak záleželo. Ale to jen tak na okraj...
Mimochodem - k Pentastaru je osmistupňová převodovka, ne?

Co se Octávky týče, tak když už se ptáš, tak je designově mdlá, hlučná, nepohodlná, špatně vybavená/drahá. Jinak průměr, snad jen převodovky DSG stojej za zmínku, to je fajn zařízení. Nicméně pokud ti to vyhovuje, tak proč ne, to je každýho věc.

Jen mi připadá trochu zvláštní hodnotit jízdní projev auta podle nějakejch dat vytaženejch z Googlu. Pokud pojedu po rozbitý okresce, tak je mi celkem k ničemu, že podle dat z netu je to auto strašně pohodlný, když budu mít záda jak natřikrát zlomený...
Zkus si to auto v reálu a pak si o tom můžem povídat, ale takle je to fakt o ničem...
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

Re: Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

#70 Příspěvek od Miky 201 »

Pánové, musím se Propeta zastat, nechápu, proč máte potřebu kopat do jeho koktávky, taky si sice myslím, že je to nic moc auto s trestnýma lavicema místo sedaček, ale nemám potřebu znevažovat jeho názory jen kvůli tomu v čem jezdí. Kdyby v podpisu to auto neměl, tak byste reagovali asi jinak, což je smutné. :-k Jen tak mezi námi není tu ani jeden příspěvek od toho, do koho se navážíte se srovnáním Octavia vs. Thema. Bohužel je tu ještě stále nějak mnoho lidí, co rychleji píší než čtou..

Howgh... :cry:
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

#71 Příspěvek od Alena 133 »

Já myslím, že se to sem ani nemělo dostat takové srovnání. Ochcávku jsem taky měla, nebyla jsem spokojená ale spousta mých přátel ji má a nestěžují si. Brácha má Passata B5,5 a je taky spokojen ( byť se mu tam furt něco kazí ). Ale prosím téma je o Themě a co se týče techniky, výbavy a vlastně všeho není ochcávka konkurent pro Themu... co se týče prodejnosti tak zas Thema není konkurentem ochcávce. Víme všichni, že Italové mají horší prodejnost v ČR, snad krom Alfy 156. Takže co se týče takovýchto sporů tak ať si Propet nechá ochcávku, Miky svou starou Kappu, ostatní taky své auta, já si tež nechám svoju starou raketu a až příjde čas tak si všichni koupíme to co chceme :)
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

#72 Příspěvek od Vítek 4 »

Nema prodeje k vuli mdlemu marketingu
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

#73 Příspěvek od Alena 133 »

To máš pravdu. Věřím, že kdyby se Lancie začaly protlačovat reklamně tak je to taky úplně jinde
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

#74 Příspěvek od Vítek 4 »

Italove nemaji spatne vyrobky, jen to neumi prodat tak jako nemcouri
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Propet 367
Příspěvky: 301
Registrován: pát srp 10, 2007 10:33
Bydliště: Brno

Re: Lancia Thema (2012-) vs. konkurence

#75 Příspěvek od Propet 367 »

No ale třeba delty mají stejně propracovaný marketing a přitom se jich prodalo celkem dost, teda oproti themě? S těmi jaguáry to zase naráží třeba i na servisní a prodejní síť která jednu dobu skoro nebyla.
Škodověnka
Talisman 225Tce

Odpovědět