diskuze k inzerátu

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: diskuze k inzerátu

#91 Příspěvek od Pavel 3 »

osobně si myslím že když to bylo bez pravidel tak to bylo lepší sice se to taky občas pohádalo ale to se hádá i s pravidlama pokud se někdo hádat chce tak se hádat bude a žádný pravidla nic nezmění
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: diskuze k inzerátu

#92 Příspěvek od Jaromír 592 »

Simmy píše:já nechci být pořád urýpaný .. a ted si to fakt neber vůbec osobně, myslím to obecně, jen v reakci na to cos napsal se ještě musím vyjádřit ... tohle je taky takové naprd ... když se pořád někde někdo diriguje, co kam může psát, kam co nemůže psát, SZ tam, SZ sem, hlavně aby nebylo na fóru něco navíc ... je mi jasné, že s přibývajícím počtem členů se stávají některá pravidla téměř nevyhnutelná, ale dyt dříve to tu taky fungovalo bez svazujících pravidel, atmosféra tu byla daleko přátelštější a pořád se někdo nekomandoval, že si nepřečetl pravidla na první straně atd. atd. ..... dyť tady sme snad v sekci pokec ne? pochopím to v technice, kde jsou nějaké informace a když je chce někdo zpětně dohledat, tak at se nepřehrabuje bordelem, ale tady? komu to proboha vadí? co tady bude kdo dohledávat? kdo tady zabrousí na stranu starší, než předposlední? proč tady musí být mírný OT tak neskutečně na obtíž, aby si tu lidi nemohli něco říct i veřejně? :)
V pohodě já to osobně neberu.Zkusím ti to vysvětlit.Mě osobně nějaký OT nevadí.Ba naopak je to diskusní forum o autech.Dokonce mi nevadí ani v technice.Pokud to OT není na 3 stránky.
Mě vadí když se do sebe lidi navážejí,když jsou k sobě nevrlí.Když mluví nebo píší jak hospodskej buran.Fajn když teda mám potřebu si něco vyříkávat tak mu to řeknu napřímo a ne přes forum kde nikoho nezajímá něčích osobní spor.Proto SZ.
Byl bych rád aby tu nebyla agresivita které je všude dost.Tohle je forum inteligentních lidí kteří snad nemají potřebu se projevovat jak z doby kamenné.

Předpokládám že tím "že si nepřečetl pravidla na první straně atd. atd." Myslíš v poznej auto. Ano tam třeba pepa reagoval poněkud nepřiměřeně.Dalo se to napsat vhodně s upozorněním že je to soutěž.Bylo evidentní že to corben nečetl tak proč tak vyjíždět.Taky se mi to nelíbilo ale bohužel už to bylo o pár stránek níž a nechtěl jsem se k tomu vracet.

Inzeráty jsou samostatná kapitola.Ve skryté sekci klub jsem na téma inzeráty otevřel diskusi ohledně odkazů na inzerát.S tím že jestli stačí dát odkaz na nějaký server třeba Bazoš,kde se nachází můj inzerát.Mě osobně by to stačilo,ale bylo tam víc těch kteří byli pro to vypsat plnohodnotný inzerát.A takhle je to se všemi těmi pravidly.Když Jsme Dan Krwel a Já uvolnili pravidlo ohledně ceny tak se to mnohým nelíbilo.Tak stejně se nelíbí komentování v inzerátech.
Mne taky nebaví psát nějaký upozornění na to že tam nedal fotky nebo že tam dal jen odkaz.Vyhrožovat nějakým smazáním a podobně.
Pokud někdo někoho upozorní na omyl pak je vše v pořádku.Nebo napíše doplňující info že auto zná pak je to ok.Ale pokud je to věštec,tak je potom lepší to nechat na tom kdo to auto kupuje,než doměnkami upozorňovat na nějaké imaginární chyby.
Ano někdy je tam něco co tobě třeba osobně nevadí ale druhého to může urazit.Můj oblíbený citát Moje svoboda končí tam kde začíná svoboda toho druhého.

Zase jen můj názor - Pokud budu chtít prodat Lybru zde na klubu budu rád když se o tom se mnou bude někdo VĚCNĚ bavit.Ale naopak by mne velmi vytočilo kdyby mi do mého inzerátu napsal že viděl stejnou lybru o 15 tis. levněji někde v bazaru aniž by znal stav obou aut.To stejné je i s těmi kilometry.Podle fotky nejde poznat skutečnej stav auta.Natož odhadnout podle volantu kolik to má najeto.Proto koment o kilometrech není na místě.
Fotky se vyžadují proto aby člověk měl alespoň základní představu o stavu "NA PRVNÍ POHLED".Jestli má vyšisovanej,lak jestli je díra v sedačce atd atd.
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

Uživatelský avatar
Simmy
Příspěvky: 1368
Registrován: ned kvě 04, 2008 15:24
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: diskuze k inzerátu

#93 Příspěvek od Simmy »

uznávám, že s těma hádkama je naprd a že skutečně není potřeba, aby všechny spory musely každého obtěžovat veřejně ... ale za mě zase ... pokud se to nezvrhne v nejaký zásadní 'flejm', tak si myslím, že není nezbytně nutné to regulovat ... pak je na místě třeba vlákno dočasně uzamknout a promazat nebo to nějak řešit ... ale uznávám, že to je zase jen subjektivní názor

jj, s tím tématem 'Poznej auto' jsi to uhodl a tady se shodneme ;)

Co se týče inzerátů, tak chápu, že to je složité a taky netvrdím, že můj názor je jediný správný. Ono v konečném důsledku je otázka, jestli na inzeráty vlastně vůbec vztahovat nějaká pravidla ... protože každý inzerát je vlastně obrazem toho, jestli prodávající prodat chce, nebo nechce ... a to, že inzerát odflákne, tak přeci ani tak neškodí fóru/klubu jako především jemu samotnému ... nedá fotky? jasně, ok, jeho problém, většina případných zájemců se mu na to vyprdne ... atd. atd.

Chápu tvoje rozhořčení (nejen tvoje) nad komentováním ceny, do jisté míry se s ním asi i ztotožňuji ... na druhou stranu ... v inzerátu na diskusním fóru má i prodávající možnost bránit se slovem, proč je cena taková a maková .. a pokud je někde Lybra o 15k levnější, tak je to jen konstatování holého faktu a stejně jako to funguje na volném trhu, tak je na prodávajícím obhájit si svou cenu a 'přidanou hodnotu' prodávaného zboží
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo
http://www.fiatcromaklub.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; - diskusní fórum o FIAT Croma (LANCIA Thema)

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: diskuze k inzerátu

#94 Příspěvek od Alena 133 »

Simmy to taky kdokoliv může. Jaromír zde napsal že pravidla jsou protože se na tom shodlo více lidí k čemuž nelze říct půl slova. Ovšem vést řeči o stavu cca 13 let staré limuzíny za směšných 10K je přinejmenším zvláštní kor když to ani není případný zájemce. Jestli se toto ostatním zdá v pořádku v souladu s pravidly tak jsem mimo jedině tak já.
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: diskuze k inzerátu

#95 Příspěvek od Jaromír 592 »

Víš s těma hádkama to je někdy těžké odhadnout hranici kdy je to ještě v normě.Jde o psychologický efekt.Dám příklad:
Budeš stát na přejezdu kde dlouho budou svítit světla.Ty sám by jsi to neprojel ale najde se někdo kdo to nevydrží a projede.To spustí lavinu lidí kteří projedou než to někoho sejme.Tak stejné je to tady.A hádky.Nechci aby se tu spouštěla lavina která tu už byla.
Víš já na klubu moc lidí osobně neznám.Memám čas jezdit na srazy.Ani nevím jestli stihnu PACOV.Pracuji i o víkendech.Ale svým způsobem mi na klubu záleží.

Simmy píše: Co se týče inzerátů, tak chápu, že to je složité a taky netvrdím, že můj názor je jediný správný. Ono v konečném důsledku je otázka, jestli na inzeráty vlastně vůbec vztahovat nějaká pravidla ... protože každý inzerát je vlastně obrazem toho, jestli prodávající prodat chce, nebo nechce ... a to, že inzerát odflákne, tak přeci ani tak neškodí fóru/klubu jako především jemu samotnému ... nedá fotky? jasně, ok, jeho problém, většina případných zájemců se mu na to vyprdne ... atd. atd

Jo tak tenhle názor mám i já.Bohužel ho nemá spousty jiných lidí a já rozhodně nemám zájem hrát si tu na pupek světa a měnit dohodnutá pravidla ze své vůle.


Koment ceny může být chápán mnohými způsoby.
-Záměrná zlomyslnost
-neůmyslná zlomyslnost
-zkusit na prodejci taktiku koupím buď tohle nebo tvoje když dáš slevu
-potřebu jedince ukázat že našel stejný auto za jiný peníze

Vždycky se najde blbec co prodá auto pod cenou(taky jsem to jednou udělal).A nevím proč by někdo měl obhajovat svoji cenu před takovým člověkem.Když se mi to zdá drahý tak to prostě nekoupím a tečka.Koment o ceně je zbytečnej.Když někdo samozřejmě napíše že když dáš slevu
3000 a jedu si hned proto tak fajn. :wink:
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

Uživatelský avatar
Simmy
Příspěvky: 1368
Registrován: ned kvě 04, 2008 15:24
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: diskuze k inzerátu

#96 Příspěvek od Simmy »

to je pravda, to jsem psal i předtím a vztahuje se to na více věcí ... je prostě težké určit tu hranici, co je OK a co ne :)
A nevím proč by někdo měl obhajovat svoji cenu před takovým člověkem.Když se mi to zdá drahý tak to prostě nekoupím a tečka.
To platí opět i obráceně, když se prodávajícímu nezdá cena dost vysoká, tak prostě neprodá. Tvoje argumenty chápu, mají hlavu a patu, nicméně v tomhle se na to dívám prostě jinak. Jak říkám, netvrdím, že to je nejlepší názor, neříkám, že to je jediný názor, budou i názory rozdílné od nás obou, takže tady bude asi na místě to svorně uzavřít, protože to je velmi subjektivní problematika a stejně bychom se mezi sebou asi ničeho nedobrali :) :partyman:
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo
http://www.fiatcromaklub.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; - diskusní fórum o FIAT Croma (LANCIA Thema)

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: diskuze k inzerátu

#97 Příspěvek od Jaromír 592 »

Mám rád lidi co mají svůj názor-řeknou- vysvětlí-prodiskutují-změní nebo tolerují názor toho druhého.A tohle vše v přátelském duchu.Díky za věcnou diskusi.
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

Uživatelský avatar
Pavel 104
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3723
Registrován: stř bře 01, 2006 09:55
Bydliště: Praha 3

Re: diskuze k inzerátu

#98 Příspěvek od Pavel 104 »

Tý woe, kucí, neserte mě tady s těma 3.0 Cupátkama. [-X
Dedra SW 1.8VVT '97 třetí "Vinčenzovka" pro radost
Obrázek Když už je ten benzín řídkej, tak ať do motoru neteče zbytečně. :rally:
Lybra 2.0 VIS '99 čtvrtá na nákupy
T5 '12 v práci

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: diskuze k inzerátu

#99 Příspěvek od Jaromír 592 »

forum/posting.php?mode=reply&f=9&t=238824" onclick="window.open(this.href);return false; to není zase tak špatnej nápad.pár nálepek lanciaklubu popř nejakého sponzora.Tomovi to docela jede.Přecejen za kolečkem tráví hodně času.Myslím že by se dalo něco poskládat.
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: diskuze k inzerátu

#100 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

zacinam si pohravat s myslenkou ze pristi sezonu to odjedu s moji kappou #-o
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Pavel 104
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3723
Registrován: stř bře 01, 2006 09:55
Bydliště: Praha 3

Re: diskuze k inzerátu

#101 Příspěvek od Pavel 104 »

Dresik 28 píše:Nic v pohode, jen ta 1.8 mi celkove moc nesedi v zadnem aute :D
Jak nesedí? [-X V mým sedí úplně libově. =D>
Dedra SW 1.8VVT '97 třetí "Vinčenzovka" pro radost
Obrázek Když už je ten benzín řídkej, tak ať do motoru neteče zbytečně. :rally:
Lybra 2.0 VIS '99 čtvrtá na nákupy
T5 '12 v práci

Uživatelský avatar
Pavel 104
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3723
Registrován: stř bře 01, 2006 09:55
Bydliště: Praha 3

Re: diskuze k inzerátu

#102 Příspěvek od Pavel 104 »

Kucí, kua, to nemůžete někdo prodávat taky někdy navoněnou Lybru 5-ti vál v benálu? :cry:
Furt samá ropa. [-(
Dedra SW 1.8VVT '97 třetí "Vinčenzovka" pro radost
Obrázek Když už je ten benzín řídkej, tak ať do motoru neteče zbytečně. :rally:
Lybra 2.0 VIS '99 čtvrtá na nákupy
T5 '12 v práci

Uživatelský avatar
vonkreuz
Příspěvky: 688
Registrován: úte led 15, 2013 01:11
Bydliště: Bytča (SK) / Havl.Brod

Re: diskuze k inzerátu

#103 Příspěvek od vonkreuz »

A ta brněnská světle modrá SW s automatem se ti nelíbí? :-k
Když vidím Alfu, smekám svuj klobouk.
H.F.

Tipo936 3.0 V6 Super 99´, Myš
Tipo164 2.5 TD 98', Malý Farina
Tipo834 2.0 VIS 93´, Krabice
Tipo932 2.5 V6 SW fl addio
Nové díly na prodej

Uživatelský avatar
Pavel 104
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3723
Registrován: stř bře 01, 2006 09:55
Bydliště: Praha 3

Re: diskuze k inzerátu

#104 Příspěvek od Pavel 104 »

Za 1. automat, fůůůůůj, ani žena ho nechce.
Za 2. asi po 56 už nechci auto z bazáru, ale udržované, jako třeba po mě.

Né, v klidu, Dedruše slouží jako nikdy nic před tím.
Jsem jí vděčen za cca 8 let se mnou a zhruba 80.000km, takže ji má napořád.

To bylo jen takové povzdechnutí.
Dedra SW 1.8VVT '97 třetí "Vinčenzovka" pro radost
Obrázek Když už je ten benzín řídkej, tak ať do motoru neteče zbytečně. :rally:
Lybra 2.0 VIS '99 čtvrtá na nákupy
T5 '12 v práci

Uživatelský avatar
Jarda 591
Příspěvky: 836
Registrován: úte zář 27, 2011 18:15
Bydliště: Praha

Re: diskuze k inzerátu

#105 Příspěvek od Jarda 591 »

Pavel 104 píše:Za 1. automat, fůůůůůj, ani žena ho nechce.
Za 2. asi po 56 už nechci auto z bazáru, ale udržované, jako třeba po mě.

Né, v klidu, Dedruše slouží jako nikdy nic před tím.
Jsem jí vděčen za cca 8 let se mnou a zhruba 80.000km, takže ji má napořád.

To bylo jen takové povzdechnutí.
Tady bys našel http://www.mobile.de/cz/kategorie/osobn ... ful:petrol" onclick="window.open(this.href);return false;
Lancia Lybra 1.9jtd SW
Fiat Croma 1.9 Mjet
ex. Fiat Marea 2.4 td
ex. Lancia Thema 2.0i - ukradena
ex. Fiat Regata 75 ie 3x
ex. Š 105 L

Odpovědět