diskuze k inzerátu

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Simmy
Příspěvky: 1368
Registrován: ned kvě 04, 2008 15:24
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: diskuze k inzerátu

#76 Příspěvek od Simmy »

Jaromír 592 píše:Co se týče prodeje

forum/viewtopic.php?f=9&t=238435&p=248215#p248215" onclick="window.open(this.href);return false;

Hodí se tam poslední příspěvek nebo ne?
Pokud si narážel na Jardův komentář, tak opět nevidím nic tak dramaticky zlého upozornit na něco. To s těmi km může byt sice velmi subjektivní, ale proč neupozornit případného zájemce na to, aby si při koupi dal na km větší pozor

s tou sedačkou to dle mého bylo myšleno tak, že je v inzerátu uvedeno, že je propálená, ale možná chtěl upozornit, že to vypadá, že je propálená na dvou místech

já nevím, podle mě to moc démonizujete ... kdo nechce k inzerátu diskuse, nebude jej dávat na diskusní forum, případně si ho nechá zamknout

Příspěvek od Pepazdepa je už ovšem značně mimo mísu
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo
http://www.fiatcromaklub.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; - diskusní fórum o FIAT Croma (LANCIA Thema)

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: diskuze k inzerátu

#77 Příspěvek od Jaromír 592 »

Simmy píše:
Jaromír 592 píše:Co se týče prodeje

forum/viewtopic.php?f=9&t=238435&p=248215#p248215" onclick="window.open(this.href);return false;

Hodí se tam poslední příspěvek nebo ne?
Pokud si narážel na Jardův komentář, tak opět nevidím nic tak dramaticky zlého upozornit na něco. To s těmi km může byt sice velmi subjektivní, ale proč neupozornit případného zájemce na to, aby si při koupi dal na km větší pozor

s tou sedačkou to dle mého bylo myšleno tak, že je v inzerátu uvedeno, že je propálená, ale možná chtěl upozornit, že to vypadá, že je propálená na dvou místech

já nevím, podle mě to moc démonizujete ... kdo nechce k inzerátu diskuse, nebude jej dávat na diskusní forum, případně si ho nechá zamknout

Příspěvek od Pepazdepa je už ovšem značně mimo mísu

Takže co se týče Kilometrů.Proč vytvářet pochybnosti? proč o tom diskutovat když o to nemám evidentní zájem.proč vytvářet pochybnosti a tím podrážet inzerát nekoho jiného.Simmy tobě by se líbilo kdyby ti někdo psal o kilometrech tvýho auta aniž by věděl kulový?Mě ne.

vím o tom co prodávám.když se na to přijede někdo podívat a pak tady na foru napíše sedačka je KO proč ne. Ale podle fotek usuzovat kolik to má najetý je úplně mimo mísu.O drazovat tím případný zájemce je dost nefér. Nehledě na to že kolometry vlastně nic neznamenají důležitej je stav auta.Což nikdo přes fotku nepozná. Takže nejen že je koment nevhodnej je i zbytečnej.
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

Uživatelský avatar
Simmy
Příspěvky: 1368
Registrován: ned kvě 04, 2008 15:24
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: diskuze k inzerátu

#78 Příspěvek od Simmy »

na druhou stranu proč se teda ty fotky tak striktně vyžadujou? když z nich teda o autě člověk vlastně nic nepozná a musí se na auto stejně jet podívat? :)

proč vytvářet pochybnosti? a proč je vytvářet i když se na auto byl někdo dívat? to, co pro jednoho znamená kompletně shnilý podvozek, který v reálu viděl, to ve skutečnosti můžou být jen chycené prahy ... to co pro někoho znamená KO sedačka se dvěma tečkama od cigarety, to je pro někoho jiného běžná věc ... proč tedy vytvářet pochybnosti a odrazovat potenciální kupce? to není nefér?

já, když budu prodávat např svou Cromu, která má najetých poctivých 180tkm, taky mi to nikdo neuvěří, uplně stejně to může někdo okomentovat ... naopak to můžu využít, obhájit to a vyvrátit pochyby VSECH OSTATNICH, kteří si myslí totéž, jen to prostě nenapsali ... a napíšu důvody, proč volant vypadá tak a tak, jak jsem to koupil, že to stálo, co to dělalo nebo nedělalo ... a naopak tím potenciálného zájemce můžu získat nebo alespon přesvědčit k osobní prohlídce ... tak proč by to hned mělo kazit inzerát? jasně, pokud něco tajím, tak mi to ten inzerát posere, o tom není pochyb

takže stále si stojím za svým názorem, že ani tento Jardův komentář nebyl naprosto nevhodný a zbytečný
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo
http://www.fiatcromaklub.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; - diskusní fórum o FIAT Croma (LANCIA Thema)

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: diskuze k inzerátu

#79 Příspěvek od Jaromír 592 »

:) díky za názor.
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

Uživatelský avatar
Štefan 368
Příspěvky: 833
Registrován: sob čer 07, 2008 22:24
Bydliště: Kuřim, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: diskuze k inzerátu

#80 Příspěvek od Štefan 368 »

Jaromír 592 píše:Ano já ti věřím že jsi chtěl dobře poradit.Ba naopak je to skvělý že jsi měl zájem mu poradit.Každá rada je dobrá.A je na každým ať se nakonec rozhodne.Jen se to prostě nehodí do inzerátů.Pro příště bych doporučil soukromé zprávy. :wink:
Ok, nabuduce to napisem do SZ alebo sem :|
Jaromír 592 píše: Co se týče prodeje

viewtopic.php?f=9&t=238435&p=248215#p248215

Hodí se tam poslední příspěvek nebo ne?
Myslim, ze nie no :roll:


Ked sa tu uz mozem vyjadrit. =P~ Ta Kappa za 10k vyzeraaaa slusne :-) Podla popisu by clovek cakal nejake znicene cudo a ejha...pekna :) Neuveritelne na ake ceny sa dostavaju Kappy :(
Lancia Delta 1.4 T-Jet 09'
Alfa Romeo 147 1.9JTDm 08'
Lexus GS 460 4.6 V8 09'
Ex:Lancia Thesis 2.4JTD 03'
Ex:Lancia Kappa 20V Turbo 99' 245PS/390Nm by PhoB
Ex:Lancia Kappa 16V Turbo 95'

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: diskuze k inzerátu

#81 Příspěvek od Alena 133 »

A zrovna u té kappy v inzerci bych kecalům nakopala do zadku!!! Proboha to je auto za 10K co by jako na něm ještě chtěli? Top stav s doloženými 60K km ??? Nebo 4 sady kol, nový motor i s turbem a nápravama. Za tyhle kecy bych liskala a toto mě vážně vytočilo. Někteří zdejší lidé jsou vážně živočichové mimo realitu. Neřeknu kdyby za tu Kappu chtěl 80K, tam se řeší už i oděrky na laku.

Přiznám se, že mi to nedá někdy v inzerci nereagovat (viz. Thesis JTD, to už bylo na palici )
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Jan 69
Příspěvky: 2331
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:53
Bydliště: Praha 6

Re: diskuze k inzerátu

#82 Příspěvek od Jan 69 »

Mě jenom není jasná jedna věc....když tě to tu tak strašně rozčiluje, jsou tu lidi mimo realitu atd, tak proč sem pořád lezeš :roll:
Lancia Beta Coupe 1300,2000,VX
Alfa Romeo 75, Sprint, 159 SW
Fiat 127, Uno, 600D, 131

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: diskuze k inzerátu

#83 Příspěvek od Jaromír 592 »

Notak lidi krotte svoje vyroky.Dohle je diskuse.Ukazte ostatnim ze se o tom da mluvit i s jistou davkou taktu.Diky.Kopani do zadku nebo osobni intervence zde nejsou zadouci. :!:
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: diskuze k inzerátu

#84 Příspěvek od Alena 133 »

Jan 69 píše:Mě jenom není jasná jedna věc....když tě to tu tak strašně rozčiluje, jsou tu lidi mimo realitu atd, tak proč sem pořád lezeš :roll:

Abys měl možnost psát mi tyhle věci. Bavíme se o inzerci, od toho tady to téma je snad ne? A pokud ti tak strašně vadí mé názory tak si je nečti a mě dej pokoj :wink:
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Jan 69
Příspěvky: 2331
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:53
Bydliště: Praha 6

Re: diskuze k inzerátu

#85 Příspěvek od Jan 69 »

diskuze je jedna věc, když ale začneš napadat ostatní stylem "nakopu vás do zadku" tak je to trochu něco jinýho...a není to jen v tomhle topicu, myslím že nejsem sám kdo tu na podobný výlevy není zvědavej
Lancia Beta Coupe 1300,2000,VX
Alfa Romeo 75, Sprint, 159 SW
Fiat 127, Uno, 600D, 131

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8397
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: diskuze k inzerátu

#86 Příspěvek od Harous 239 »

Zrovna u tý Kappy za 10 tisíc snad žádný kecy nejsou (jestli nejsou promazaný). Tomu, že chtěj lidi fotky vcelku rozumím, zvlášť když je to v pravidlech.
Tak už lidičky neblněme a berme to tu jako zábavu a ne jako boj a věčný dohadování. :wink:
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Simmy
Příspěvky: 1368
Registrován: ned kvě 04, 2008 15:24
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: diskuze k inzerátu

#87 Příspěvek od Simmy »

Alena 133 píše:... A pokud ti tak strašně vadí mé názory tak si je nečti a mě dej pokoj :wink:
ono bohužel to samé by mohl říct kdokoliv tobě ... pokud ti něčí kecy v inzerci vadí, tak si je nečti ;) v tomhle se musím zastat Honzy, taky zrovna dvakrát nevyznávám tyhle jedovaté řeči pro nic za nic
Harous píše:... Tak už lidičky neblněme a berme to tu jako zábavu a ne jako boj a věčný dohadování. :wink:
... a jako honbu za pravidly a represí ;) :)
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo
http://www.fiatcromaklub.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; - diskusní fórum o FIAT Croma (LANCIA Thema)

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: diskuze k inzerátu

#88 Příspěvek od Jaromír 592 »

Takže zaprvé pravidla jsou tu protože se na tom více lidí shodlo.pokud tu nějaká pravidla jsou měly by se dodržovat.Osobně jsem pro zmírnění nějakých pravidel.a zpřísnění jiných.to je jedno.Ale co nechci aby se tu do sebe pouštěli lidi co si neumí dát pozor na pusu.pokud se vám na tom druhým něco nelíbí vyříkejte si to spolu přes sz.Ne tady přes diskusi o inzerátech. děkuji.
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

Uživatelský avatar
Simmy
Příspěvky: 1368
Registrován: ned kvě 04, 2008 15:24
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: diskuze k inzerátu

#89 Příspěvek od Simmy »

já nechci být pořád urýpaný .. a ted si to fakt neber vůbec osobně, myslím to obecně, jen v reakci na to cos napsal se ještě musím vyjádřit ... tohle je taky takové naprd ... když se pořád někde někdo diriguje, co kam může psát, kam co nemůže psát, SZ tam, SZ sem, hlavně aby nebylo na fóru něco navíc ... je mi jasné, že s přibývajícím počtem členů se stávají některá pravidla téměř nevyhnutelná, ale dyt dříve to tu taky fungovalo bez svazujících pravidel, atmosféra tu byla daleko přátelštější a pořád se někdo nekomandoval, že si nepřečetl pravidla na první straně atd. atd. ..... dyť tady sme snad v sekci pokec ne? pochopím to v technice, kde jsou nějaké informace a když je chce někdo zpětně dohledat, tak at se nepřehrabuje bordelem, ale tady? komu to proboha vadí? co tady bude kdo dohledávat? kdo tady zabrousí na stranu starší, než předposlední? proč tady musí být mírný OT tak neskutečně na obtíž, aby si tu lidi nemohli něco říct i veřejně? :)
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo
http://www.fiatcromaklub.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; - diskusní fórum o FIAT Croma (LANCIA Thema)

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: diskuze k inzerátu

#90 Příspěvek od Dan 1 »

Právě že dříve to bez pravidel zase tak moc nefungovalo. Určitě si spousta lidí vzpomíná, jak to tu vypadalo před nějakými čtyřmi pěti lety. Taky nebyla žádná přísnější pravidla a postupně to přešlo k tomu, že se lidi kvůli inzerátu někoho jiného byli schopni pohádat a v inzerátu byly další tři stránky dohadů. Proto je někdy lepší utnout to předem než aby to došlo k podobnému stavu. Že se to někomu nebude líbit, to je jasné, ale záměrem určitě nejsou represe a omezování diskusí ...
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Odpovědět