Pozor na inzeraty od dom149!!!

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dýzl 209
Příspěvky: 599
Registrován: úte bře 21, 2006 21:17
Bydliště: Brno

Re: Pozor na inzeraty od dom149!!!

#31 Příspěvek od Dýzl 209 »

Neznám Dom149 ani Odrobinaka proto můžu vstoupit do debaty nezaujatě a bez emocí. Pravdou je, že za 20tis. nemůže človět čekat zázraky, na druhou stranu pokud je v inzerátu psán sekvenční plyn (byď neúmyslně a nechtěně) nemůžete se Dom149 divit, že kupec který ujede xxx kilometrů bude nasrán, když ho v autě nenajde. Stejně jako Dom149 nevěděl, že to není přímej vstřik plynu, tak Odrobinak nejspíš netušil, že tam přímej vstřik být nemůže, já to taky nevěděl. Ať je Odrobinak jakej chce tohle vidím jako pochybení inzerujícího (byť je to váš kamarád a známej) a nevidím důvod, proč kupujícího urážet i když si tady vylil srdíčko z nezdařenýho obchodu. Jestli mu šlo o auto s plynem, nebo o plyn s autem je úplně jedno, hlavně chtěl přímej vstřik plynu a ten nedostal. Zbytečně ujel hafo kiláků a nasranej sedl ke komplu a založil tento topic. Profi odpovědí Dom149 mělo být: "Sorry kemo jsem lojza, nepoznal jsem o jakej typ plynu jde, je mi fakt líto, žes ujel zbytečně tolik kilometrů, nezlob se. Někde na srazu zakalíme a smázneme to". Místo toho je tu hon na Odrobinaka a Dom149 je tu za hrdinu, jeden nedokončenej obchod a min dva nas.aní lanciáci. No jestli se vám tento způsob líbí.....
Je to jen další krok k tomu aby se už konečně jasně určila a stanovila pravidla inzerce. Ta by měla přesně splňovat několik podmínek jako přesný popis věci, fotografie, majetkové vztahy, r.v. , výbava, atd. atd. Možná by potom nevznikaly podobné topicy.
Fiat Multipla 1.9JTD, 85kW, r.v.2002

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na inzeraty od dom149!!!

#32 Příspěvek od Alena 133 »

Když už je řeč o fotkách.... Dám sem jeden inzerát. Fotky Kappy jsou mé a u mě před barákem. Jen pro informaci letos jsem ji prodávala za 14tis, s altíkem atd opravdu neměla nejmenší problém. Poznáte z fotek že má lak naprosto v háji? Lesknou se jí pozůstatky, taky je bořená na předek, ale byly to jen plechy. Druhá strana na fotkách asi záměrně není jelikož je tam odřená. Motorově výborné auto, ale ty fotky jsou prostě klam a já měla v inzerátu uvedeno, že má vady laku atd. Nevím co se na ní tak změnilo, že má nyní jinou cenu. Je mi to jedno, jen uvádím příklad klamných fotek. http://auto.bazos.cz/inzerat/7073072/La ... laceno.php

Pro inspiraci uvádím adresu na celou její prodejní sérii fotek http://thesis.rajce.idnes.cz/Kappa_20V/

Jinak s Domem jsme taky nikdy neměli problém.
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

R.S
Příspěvky: 206
Registrován: čtv črc 15, 2010 00:01

Re: Pozor na inzeraty od dom149!!!

#33 Příspěvek od R.S »

Dýzl 209 píše:Neznám Dom149 ani Odrobinaka proto můžu vstoupit do debaty nezaujatě a bez emocí. Pravdou je, že za 20tis. nemůže človět čekat zázraky, na druhou stranu pokud je v inzerátu psán sekvenční plyn (byď neúmyslně a nechtěně) nemůžete se Dom149 divit, že kupec který ujede xxx kilometrů bude nasrán, když ho v autě nenajde. Stejně jako Dom149 nevěděl, že to není přímej vstřik plynu, tak Odrobinak nejspíš netušil, že tam přímej vstřik být nemůže, já to taky nevěděl.
Celkem bych s tebou souhlasil jen stou vyjimkou ze tam primy vstrik byti muze.
Z jedne strany se tady bojuje za moznost pridavat komentare do inzeratu z druhe strany pokud to nekdo (podotykam clovek bez minulosti na webu) udela je hromadne ukamenovan. Pokud by to byl clovek s minulosti na Vasem webu tak se mu toto nestalo. Do Oazy ci Dresika by jste timto zpusobem nevyjeli.

Todle je od zacatku zbytecny thread. Proste doslo k nedorozumneni na obou stranach. Dom dostal jasny dotaz a pokud to nevedel mel se zeptat jak se to pozna co to je za system. Odrobinak jel prozmenu dle vseho ciste jen pro tuto cast auta tak si mel treba vyzadat fotky motoru, kde by to celkem bylo jasne o co jde. Co probehlo na miste u Dom-a je uz ciste jen mezi nimi a myslim si ze nikomu krom pritomnych to neprislusi komentovat.
Carpe Diem quam minimum credula postero

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na inzeraty od dom149!!!

#34 Příspěvek od E-čertík 92 »

Dýzl 209 píše:Neznám Dom149 ani Odrobinaka proto můžu vstoupit do debaty nezaujatě a bez emocí. Pravdou je, že za 20tis. nemůže človět čekat zázraky, na druhou stranu pokud je v inzerátu psán sekvenční plyn (byď neúmyslně a nechtěně) nemůžete se Dom149 divit, že kupec který ujede xxx kilometrů bude nasrán, když ho v autě nenajde. Stejně jako Dom149 nevěděl, že to není přímej vstřik plynu, tak Odrobinak nejspíš netušil, že tam přímej vstřik být nemůže, já to taky nevěděl. Ať je Odrobinak jakej chce tohle vidím jako pochybení inzerujícího (byť je to váš kamarád a známej) a nevidím důvod, proč kupujícího urážet i když si tady vylil srdíčko z nezdařenýho obchodu. Jestli mu šlo o auto s plynem, nebo o plyn s autem je úplně jedno, hlavně chtěl přímej vstřik plynu a ten nedostal. Zbytečně ujel hafo kiláků a nasranej sedl ke komplu a založil tento topic. Profi odpovědí Dom149 mělo být: "Sorry kemo jsem lojza, nepoznal jsem o jakej typ plynu jde, je mi fakt líto, žes ujel zbytečně tolik kilometrů, nezlob se. Někde na srazu zakalíme a smázneme to". Místo toho je tu hon na Odrobinaka a Dom149 je tu za hrdinu, jeden nedokončenej obchod a min dva nas.aní lanciáci. No jestli se vám tento způsob líbí.....
Podepisuju =D>
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: Pozor na inzeraty od dom149!!!

#35 Příspěvek od Dresik 28 »

Mam stejny nazor jako posledni komentujici. Za prve zbytecne tema. Za druhe, pokud jedu takhle daleko, mel si kupujici vyzadat vice fotek ze vsech stran auta a hlavne motoru, pokud mu slo o plyn. Za treti pokud Dom nevedel co je tam za plyn mel rict, ze nevi a poslat fotky motoru s tim, ze si to zajemce muze rozpoznat sam. Tohle je proste boj mezi prodavajicim a kupujicim a je to jen o komunikaci a domluve. Takze myslim, ze je zbytecne se navazet do kupujicicho a na druhou od kupujiciho bylo zbytecne zakladat toto tema..
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Dom 149
Příspěvky: 1014
Registrován: pát lis 10, 2006 19:21

Re: Pozor na inzeraty od dom149!!!

#36 Příspěvek od Dom 149 »

vesměs se všema názorama souhlasím, jen mě vykolejilo že kupující zarputile požadoval nějakou slevu, protože jel zbytečně. Z toho jsem prostě nechápal.

Vezmu příklad: udělám si výlet do Prahy, projdeme nákupy, zajdeme na petřín, uděláme si pěkný den, který završíme prohlídkou nějakého auta, které se mi nebude líbit .. taky si mám nechat proplatit cestu? Takhle to nefunguje. Kdyby to takhle fungovalo, už mám zadara projetý celý svět. To je riziko kupujícího, nikoho jsem nenutil aby jel světa kraj, to je hold ta svobodná vůle každého .. sám jsem x-krát jsem přijel bez auta, kdybych kvůli každému vydařenému obchodu zakládal podobné topiky, nebylo by tady nic jiného. Nejsem za žádného hrdinu, ale nebudu tady fňukat a vylívat si srdíčko :?
Lancia Thema 8.32 Ferrari
Lancia Thesis 3,2 V6 24v emblema
Alfa Romeo 916 Spider 3,0 V6 12v

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na inzeraty od dom149!!!

#37 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Dom 149 píše:... nebudu tady fňukat a vylívat si srdíčko :?
Tak už to nedělej - ani ty, ani ten druhej. Oba jste udělali při týhle "akci" nějaký kraviny a teď už se akorát navážíte jeden do druhýho, co udělal blbě :?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Dom 149
Příspěvky: 1014
Registrován: pát lis 10, 2006 19:21

Re: Pozor na inzeraty od dom149!!!

#38 Příspěvek od Dom 149 »

já sem si nezačal .. tímto bych toto vlákno smazal
Lancia Thema 8.32 Ferrari
Lancia Thesis 3,2 V6 24v emblema
Alfa Romeo 916 Spider 3,0 V6 12v

Uživatelský avatar
Dýzl 209
Příspěvky: 599
Registrován: úte bře 21, 2006 21:17
Bydliště: Brno

Re: Pozor na inzeraty od dom149!!!

#39 Příspěvek od Dýzl 209 »

Dom 149 píše:Vezmu příklad: udělám si výlet do Prahy, projdeme nákupy, zajdeme na petřín, uděláme si pěkný den, který završíme prohlídkou nějakého auta, které se mi nebude líbit .. taky si mám nechat proplatit cestu? Takhle to nefunguje. Kdyby to takhle fungovalo, už mám zadara projetý celý svět. To je riziko kupujícího, nikoho jsem nenutil aby jel světa kraj, to je hold ta svobodná vůle každého ..
Promiň ale teď jsi tomu dal korunu. Odrobinak nejel poznávat krásy Přerova, nebo navštívit místní památky, nakupovat v hypermarketech, nebo si užít hezký den cestováním. Jel pro konkrétní věc, konkrétně popsanou v inzerátu a té se mu nedostalo. Logicky zkusil slevu, kdo by to nezkusil, divím se že měl o auto ještě vůbec zájem. Já bych se třeba otočil na patách a pádil zase domů. Měl potřebu se s námi o tento pro něj nepříjemný zážitek podělit, no bohužel narazil, protože je méně známý na klubu než ty. Jak jsem psal výše, měl jsi to vyřešit slušnou omluvou a vysvětlením (když už tohle téma bohužel vzniklo) protože jsi prostě udělal, i když nechtěně, chybu a byl bys za kinga.
TO Alena: Fotografickou dokumentací u inzerce jsem myslel nejen celkový vzhled auta a interiéru, ale např. i detailnější fotografie právě toho oloupaného laku, škrábanců, koroze, ďolíků, potrhaných sedaček, atd. s patřičným popisem v inzerátu. V tomto případě pak potencionální kupec nemůže po příjezdu k inzerovanému autu říct ani popel.
Fiat Multipla 1.9JTD, 85kW, r.v.2002

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: Pozor na inzeraty od dom149!!!

#40 Příspěvek od onko 657 »

No stejně polovinu věcí z fotky nepoznáš, pokud nejsou nafocené kloudným foťákem, podle mě stačí do inzerátu napsat kosmetické vady...a potencionálnímu kupci pak po telefonu sdělit konkrétně o co jde....než hodinu kolem auta lítat s foťákem a fotit škrábance...
Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na inzeraty od dom149!!!

#41 Příspěvek od Alena 133 »

Já jen poukazovala na to, že se dá auto nafotit tak, že téměř nejdou vady vidět a jak o nich prodávající neřekne tak člověk holt pojede zbytečně.
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na inzeraty od dom149!!!

#42 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Alena 133 píše:Já jen poukazovala na to, že se dá auto nafotit tak, že téměř nejdou vady vidět a jak o nich prodávající neřekne tak člověk holt pojede zbytečně.
Bohužel tohle je běžný u většiny bazarů a často i v normoš inzerátech. Dokonce ty vady i digitálně vyretušujou... ale to je zase na jiný vlákno :?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Dýzl 209
Příspěvky: 599
Registrován: úte bře 21, 2006 21:17
Bydliště: Brno

Re: Pozor na inzeraty od dom149!!!

#43 Příspěvek od Dýzl 209 »

[-o< [-o< [-o< Přenesme se prosím od strategie autobazarů zpět do lanciafóra, kde jsou předpokládám inteligentní lidé, kteří pochopí co se po nich v podmínkách inzerce chce. A pokud tam bude jedna z podmínek "Přilož fotografie" v kvalitě té a té, velikosti té a té, kde bude nafoceno za prvé, za druhé, za třetí, atd. koroze, vady karoserie a laku, poškození interiéru a další neduhy, pochopí snad každý co se po něm žádá, ne? A pokud to nepochopí říká si o smazání inzerátu adminem. Proboha je to tak těžký vložit kvalitně sepsanej a připravenej inzerát s něco říkajícíma fotkama a popisem? [-o< [-o< [-o<
Fiat Multipla 1.9JTD, 85kW, r.v.2002

R.S
Příspěvky: 206
Registrován: čtv črc 15, 2010 00:01

Re: Pozor na inzeraty od dom149!!!

#44 Příspěvek od R.S »

Ano je to slozite pokud chces prodat auto za dobrou cenu.
Carpe Diem quam minimum credula postero

Uživatelský avatar
Huty
Příspěvky: 437
Registrován: úte dub 15, 2008 10:51
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na inzeraty od dom149!!!

#45 Příspěvek od Huty »

naprosto souhlasim s Dýzlem
Lancia Lybra SW 2,4 JZD Lancia Kappa coupe 16vt uzdravujem, Alfa 145 1,7 16v boxer formulka
ex Fiat Dobló 1,2 8v,ex Delta HPE 1,8VVT; ex Delta 1,6HF; tipo 1,6 2x; uno 1,0ie; 1,4ie; 1,3D 2x

Odpovědět