Barva na podlahu do garaze

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
romikcz
Příspěvky: 266
Registrován: sob srp 19, 2006 12:18
Kontaktovat uživatele:

Barva na podlahu do garaze

#1 Příspěvek od romikcz »

Co doporucit jako barvu na podlahu do garaze? Mam tam asfaltovy povrch, je to rovny, cukrovali to piskem, takze trosku zrnity.
Jaky mate kdo realny zkusenosti?
Fiat Stilo MW 88kW

Jura 197

Re: Barva na podlahu do garaze

#2 Příspěvek od Jura 197 »

Ten asfaltový povrch mi nepřipadne jako dobré řešení... To ti zem natřeli asfaltem ? Proč ? Kvůli vlhkosti od spodu ? Pokud je to pískované, bude se ti to stále odrdolovat. Já chci dělat podkladový beton ( cca 12 cm s karisítí) potom izolaci a další vrstvu betonu s karisítí ( cca 10 cm ) aby se beton neodroloval, chtěl by jsem použít jak mají v průmyslových halách tu tvrdou barvu, ale prý je hodně drahá... dlažba je naprt, když potřebuješ škubnout autem na heveru, jde to děsně....

Uživatelský avatar
romikcz
Příspěvky: 266
Registrován: sob srp 19, 2006 12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na podlahu do garaze

#3 Příspěvek od romikcz »

Jedna se o garazovy blok, nekdo to dela jako asfalt, ale to neni podstatne, podstatne je jakou KONRETNI barvou to natrit, aby to na tom drzelo... :-)
Fiat Stilo MW 88kW

Míra 36
Příspěvky: 912
Registrován: čtv čer 09, 2005 20:40

Re: Barva na podlahu do garaze

#4 Příspěvek od Míra 36 »

silničářskou bílou, vydrží a prosvětlí Ti to :wink:

Uživatelský avatar
romikcz
Příspěvky: 266
Registrován: sob srp 19, 2006 12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na podlahu do garaze

#5 Příspěvek od romikcz »

ty s ni mas udelanou garaz?
Fiat Stilo MW 88kW

Míra 36
Příspěvky: 912
Registrován: čtv čer 09, 2005 20:40

Re: Barva na podlahu do garaze

#6 Příspěvek od Míra 36 »

ne, já nemám v garáži asfalt, a znáš jinou barvu na asfalt?

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na podlahu do garaze

#7 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Jura 197 píše:Ten asfaltový povrch mi nepřipadne jako dobré řešení... To ti zem natřeli asfaltem ? Proč ? Kvůli vlhkosti od spodu ? Pokud je to pískované, bude se ti to stále odrdolovat. Já chci dělat podkladový beton ( cca 12 cm s karisítí) potom izolaci a další vrstvu betonu s karisítí ( cca 10 cm ) aby se beton neodroloval, chtěl by jsem použít jak mají v průmyslových halách tu tvrdou barvu, ale prý je hodně drahá... dlažba je naprt, když potřebuješ škubnout autem na heveru, jde to děsně....
Kurňa Juro, po tom chceš jezdit tankem?
xxxx

Jura 197

Re: Barva na podlahu do garaze

#8 Příspěvek od Jura 197 »

Kůrky, to jsou stavební normy. Nebo máte v garáži podlahu jen jednu vrstvu betonu ? Potom jde do dílny zemní vlhkost.

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na podlahu do garaze

#9 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Do garáže na osobáky do podkladu není třeba dávat kari síť a ani do vrchní vrstvy, bacha na betonářskou lobby...
xxxx

Uživatelský avatar
PlumJelinek 284
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1146
Registrován: pát zář 14, 2007 22:34
Bydliště: Praha 5 - Zbraslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na podlahu do garaze

#10 Příspěvek od PlumJelinek 284 »

Tady je docela pěknej příklad, jak si tu garáž zařídit, vypadá to dobře, třeba najdeš insipiraci :)
Přílohy
4034307196_6c7fd97af2_o.jpg
4034307148_1d3231a5c5_o.jpg
EX: Lancia Kappa 2.4 JTD
EX: Lancia Lybra SW 2.4 JTD Emblema
EX: Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Limited
Lancia Delta 1.9 Twin Turbo Multijet Platino

Uživatelský avatar
Jirka 18
Příspěvky: 4639
Registrován: ned dub 24, 2005 22:28
Bydliště: hnedka u Benešova

Re: Barva na podlahu do garaze

#11 Příspěvek od Jirka 18 »

No na ten asfalt bych fakt zkusil ulovit silničáře a domluvit se s nima na odtočení do kýblu,já už to viděl,sice na betonu ,a dobrý,akorát tam byl dost vidět olej :lol:
723 498 670
ji.mudra(@)seznam.cz
Bára II (psssst :-) )
Volvo 740 kombi :-)
Ford focus
Lancia Kappa 2,4 jtd

Miroslav 541
Příspěvky: 561
Registrován: sob led 02, 2010 00:25

Re: Barva na podlahu do garaze

#12 Příspěvek od Miroslav 541 »

Asfalt nikdy.V jakém terénu máš garáž?Je tam vlhko od podlahy a na zdech u podlahy?Budou tam jen osobní vozy?Co zvedák,je to starej typ u kterého může být požadavek s ukotvením do betonu na již připravený zabetonovaný kovový rám?K samotnému průběhu betonování.Pokud to vykopeš úplně,uděláš podkladní beton cca 10-15cm v závislosti na stávajícím podkladu.Beton nech asponˇ pár dní vyschnout.Uděláš izolaci proti vlhku(radonu pokud je to třeba) a pokud chceš mít tepleji od podlahy,tak stačí 5 cm vaty tvrzené nebo podlahový polystyren položit na zaizolovanou podlahu.Následuje vrchní beton 10 cm s kari sítí.Ten tu podlahu zpevní kvůli podkladní tepelné izolaci.Pak je jen na tobě jestli si necháš položit dlaždice do živého betonu které vybourá jen sbíječka s kompresorem,nebo položíš vysokopevnostní dlaždice odolné vůči oleji atd.,např.dlaždice Taurus.Jsou nejpoužívanější a nejsou drahé!Můžeš si nechat beton uhladit od firmy kdy zahlazují křemičitý písek do živého betonu a vznikne krásný ale kuwa kluzký povrch.Jinak samotný nátěr na suchou podlahu je zbytečně drahý a nevydrží.Pár jsem těchto garáží dělal,takže nemám potřebu si nic vymýšlet.

Jura 197

Re: Barva na podlahu do garaze

#13 Příspěvek od Jura 197 »

Je vidět, že jsi taky nějakej ten beton už Miro dělal =D>
Já na ten polystyren ještě dávám igelitovouo folii, aby vlhko šlo ven přes vrchní beton. Právě přemýšlím, až budu dělat dílnu, tak jestli mám dávat polyš nebo ne? Do bydlení je to jasné, ale jestli to bude mít v dílně cenu. ale je fakt, že když si zatopím tak zima od podlahy hned neprojde a min. 5cm podlahového tolik nestojí...

Miroslav 541
Příspěvky: 561
Registrován: sob led 02, 2010 00:25

Re: Barva na podlahu do garaze

#14 Příspěvek od Miroslav 541 »

Ta folie na polystyrenu být musí protože se polystyren při přímém styku s betonem časem odpaří a samotnou podlahou ti při nezateplení vzniká cca 10% podíl ze všech možných stavebních netěsností které se podílejí na ztrátě tepla z objektu

Uživatelský avatar
romikcz
Příspěvky: 266
Registrován: sob srp 19, 2006 12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na podlahu do garaze

#15 Příspěvek od romikcz »

Pouzil jsem dvouslozkovy nater Oldopox.
Fiat Stilo MW 88kW

Odpovědět