Kombi v nafte

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombi v nafte

#31 Příspěvek od Vítek 4 »

Fiat vs Lancia to je jako VW vs Audi. Audi bude dycky drazsi :wink: To same Lancia. A co se pise o 2,4JTD? My mame najete 272 000km a slape jako hodinky. :wink: A kdyz se jede v ramci predpisu,tak ted pres zimu mi to vzalo na cestach 4,7L :wink: Lybra samo lepsi vybavu a design nez Stilo :wink:
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
romikcz
Příspěvky: 266
Registrován: sob srp 19, 2006 12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombi v nafte

#32 Příspěvek od romikcz »

Vítek 4 píše:Fiat vs Lancia to je jako VW vs Audi. Audi bude dycky drazsi :wink: To same Lancia. A co se pise o 2,4JTD? My mame najete 272 000km a slape jako hodinky. :wink: A kdyz se jede v ramci predpisu,tak ted pres zimu mi to vzalo na cestach 4,7L :wink: Lybra samo lepsi vybavu a design nez Stilo :wink:
To je to co pisu, musel bych najit dobrej kus...zkus si najit na tipcars.com v clancich "2,4 JTD" a je jich tam nekolik. Chyby popisuji na turbu, dvouhmotovy setrvacnik, vaha motoru odepisuje lichobeznikovou napravu + vstriky (to je ale neduh vsech CR).
A co jsi uz na sve L vsechno delal?
Fiat Stilo MW 88kW

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombi v nafte

#33 Příspěvek od Vítek 4 »

Dvouhmotak maji ale vsechny CRka :wink: Jo jen se o tom mluvi ale jeste sem neslysel ze by nekdo menil setrvak :wink: Delali jsme na tom jen rozvody a zakladni servis a tycky stabilizatoru na predku, vahu vzduchu,nic vic :wink: Ted asi vymenim ramena z tech nasich cest a bude zase klid a termostat. Stoji to par kacek. Zadny vstrikovac jsme nemenili. A v lete vymenim spojku,uz sem tam proklouzne. Na Lybru nedam dopustit. To je takovy pracant. Jezdi za prd, je pohodlna a nenarocna.
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8397
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Kombi v nafte

#34 Příspěvek od Harous 239 »

Stilo je takovej klidnej dělník, ale popravdě mě to auto strašně nudilo. Výbava nemusí být špatná, i když je fakt, že takových jako jsem měl je jak šafránu. Určitě bych ale hledal 16V MultiJet kterej má snad i šestikvalt.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Jirka 85
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1011
Registrován: pon led 16, 2006 23:50
Bydliště: Louňovice 739404942

Re: Kombi v nafte

#35 Příspěvek od Jirka 85 »

http://www.annonce.cz/detail/Fiat-Croma ... GK912.html tohle mi moc nepřijde drahý a je to mladý a řek bych zachovalý auto. Pokud budeš kupovat bavoráka za tyhle peníze bude mít téměř jistě 300000 najeto a stočeno na polovic, na 1. pohled nic nepoznáš a pak to přijde po pár km. Vypadá to jako blbost ale je to celkem pravidlem, důvod proč maj často takový nájezd nevim ale pracuju v bazaru a mam s tim svoje zkušenosti.
DELTA III T-Jet 110KW r.09
DEDRA 1.75 VVT 96KW r.98
Y 16v elefantino rosso 63KW r.99
Yamaha XJR 1300 78KW r.03
AUTOSERVIS Říčany 739404942

Uživatelský avatar
romikcz
Příspěvky: 266
Registrován: sob srp 19, 2006 12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombi v nafte

#36 Příspěvek od romikcz »

Jirka 85 píše:http://www.annonce.cz/detail/Fiat-Croma ... GK912.html tohle mi moc nepřijde drahý a je to mladý a řek bych zachovalý auto. Pokud budeš kupovat bavoráka za tyhle peníze bude mít téměř jistě 300000 najeto a stočeno na polovic, na 1. pohled nic nepoznáš a pak to přijde po pár km. Vypadá to jako blbost ale je to celkem pravidlem, důvod proč maj často takový nájezd nevim ale pracuju v bazaru a mam s tim svoje zkušenosti.
Croma se mi nelibi. BMW z roku 2006 to uz je zase ale jina kava ...
zatim favorit Stilo ...
Fiat Stilo MW 88kW

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Kombi v nafte

#37 Příspěvek od Hamster 526 »

To Stilo je pracant, Lybra je luxusní auto. Stilo bude mladší, ale taky dražší, osobně bych šel do tý Lybry 2005, to vypadá jako moc dobrá koupě, jestli bude vpořádku. V tý Lybře je dvouzónová klima, navigace, telefon, ABS, ASR, EBD, ESP, šest airbagů a milion dalších věcí, kde jinde něco takovýho za ty peníze dostaneš? U Mercedesa? W202? Tam je za příplatek snad i volant... Pokud by ti ale Lybra nestačila rozměrama, pak bude lepší to Stilo...

2.4jtd je mezi CR-dieselama vysoce ceněnej, nevím o žádných vadách. Nevěř všemu, co se píše v diskusích na netu, většina čechů jsou tédéíčkáři a cokoli italskýho odsouděj aniž by o tom cokoli věděli. Já všude čtu, jaký má Audi nepřekonatelný diesely a přitom to jsou hrozný popelnice... :) Jedinej skutečnej problém je výměna rozvodů, je tam vážně blbej přístup, ale to tě nemusí trápit. Holt si v tom servise, kde ti to budou dělat, trochu zanadávaj, no...
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombi v nafte

#38 Příspěvek od Vítek 4 »

ASR a ESP nema kazda. U toho tveho jsou rozvody dost velky problem, jelikoz mas benzina. U 2,4JTD celkem pohoda.
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
romikcz
Příspěvky: 266
Registrován: sob srp 19, 2006 12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombi v nafte

#39 Příspěvek od romikcz »

To jsem na to teda zvedav :-) dik za informace
Fiat Stilo MW 88kW

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombi v nafte

#40 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Kdyby na tipcarsu lybru někdy viděli, tak nenapsali, že má lichoběžníkovou nápravu. To jsou takové kecy v těch recenzích...Aneb jedem na rozhovor do bazaru...
xxxx

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombi v nafte

#41 Příspěvek od Vítek 4 »

No jo Kurky, co nadelas. Taky se doctes vetsinou plna vybava a ma to klasickou :lol:
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Kombi v nafte

#42 Příspěvek od Hamster 526 »

Vítek 4 píše:No jo Kurky, co nadelas. Taky se doctes vetsinou plna vybava a ma to klasickou :lol:
Protože to je výborný tahák na kupce - nikdo, kdo jezdí německým autem, ti neuvěří, že tohle je v Lybře základní výbava :D
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombi v nafte

#43 Příspěvek od Vítek 4 »

No to je fakt, kdyz to jsou socky :lol:
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
romikcz
Příspěvky: 266
Registrován: sob srp 19, 2006 12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombi v nafte

#44 Příspěvek od romikcz »

Tak pln dojmu se s vami podelim o zazitek z Lybry za tech 159t...

prvni pohled a bylo mi jasne, ze neco nebude v poradku, predni kapota nelicovala diky krivemu blatniku, kapota byla rovnana bez lakovani. Pravy zadni blatnik laicky strikany asi nekde v garazi a na kazdem dilu bylo neco – tukanec, skrabanec, obcas neco retusovano. Desky celkem sjety. Na to, ze to tam maji chvili, uz baterka nenanstartovala na prvni cvrknuti – jinak motor slapal potichu, prijemny zvuk. Motor taky nekdo sudlal hadrem, byl sama oxidace na hlinikovych dilech.

Vnitrek: zasla alcantara, jezdil v tom hulic a auto je silene citit kourem, vsechno je zasle, amatersky vycistene, proste humac.
K autu neni cerveny klic. Jsou jen 2 cerne.
Vic jsem nezkoumal, protoze mi predchozi nedostatky prysly zasadni. Ptal jsemse na tu slevu. Resp. na to zdali je mozne vyrazne snizeni ceny, dodal jsem o 30t a to bylo razantne zamitnuto. Popravde kdyz nad tim uvazuju, tak bych asi hodne premyslel I za 120t, mozna jeste kvuli tomu roku…Auto na me pusobilo jako 10 let stare a ne necelych 5 let.

Dale me pobavila roleta kufru. Ona je na suchy zip!!! J To je standard? Ja to videl poprve takove provedeni. Predpokladam, ze byl rozbity mechanismus???
Plasty mi prijdou stale lacine, obdoba mych v HPE z roku 97, takze nevidim na tom voze nic luxusniho, rozhodne ne na tomto kousku.

Zaver: AR pouziva dle meho soudu lepsi plasty, mozna to bylo timto spatnym kusem, ale Lybra ve me vzbudila spise rozpaky nez nadseni, stale se budu snazit prijit Lybre na chut, ale nevim nevim…
Fiat Stilo MW 88kW

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombi v nafte

#45 Příspěvek od Vítek 4 »

Roletka je na suchy zip,co je na tom divneho? No jo spatny kousek,hledej dal. Nevim jak u tebe ale lacine dedra nepusobi ani nahodou. Proti Delte.
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Odpovědět