naši koníčci

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pavel 104
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3722
Registrován: stř bře 01, 2006 09:55
Bydliště: Praha 3

Re: naši koníčci

#586 Příspěvek od Pavel 104 »

Když už je řeč o hrách, já mám jiného koně. Nedokonalého, malého, ale mám ho vždy s sebou.
No a jak je chuť, jede se.
Sice to smrdí závislostí, ale pšššt.

Dedra SW 1.8VVT '97 třetí "Vinčenzovka" pro radost
Obrázek Když už je ten benzín řídkej, tak ať do motoru neteče zbytečně. :rally:
Lybra 2.0 VIS '99 čtvrtá na nákupy
T5 '12 v práci

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: naši koníčci

#587 Příspěvek od Harous 239 »

Joy mám se samostatným plynem pro dva motory. Místo pedálů má otáčecí celou osu, což není zrovna moc praktický. Ale popravdě ho moc často netahám a vystačím si na vyblbnutí s klávesnicí. Stejně toho i s joyem musíš mraky obsluhovat na klávesnici. Ten joy jsem tahal když jsem se pokoušel tankovat za letu a bylo potřeba srovnat najemno rychlost s tankerem.
Jinak já mám DCS 2.5 který je k sosnutí zdarma (TF-51 Mustang a Su-25T) a k tomu koupený Flaming Cliffs 3 ( F-15C, A-10A, Su-27, Su-33, MiG-29A, MiG-29S, Su-25). Nejlíp se mi paradoxně lítalo s hráběma, ale starou verzí bez obrazovkovýho zaměřování. Jen teda pokud cíl není někde mezi kopcema, ale na rovině a ve skupině mají AA systémy tak mám velmi krátkou životnost. :lol:
Určitě půjdu do tý F-18 a ještě dlouho přemýšlím o MiG-21 a L-39 Albatros a Mi-8. Ale je to pak dost peněz. :(
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: naši koníčci

#588 Příspěvek od Harous 239 »

RR3 mám v telefonu taky. Neuvěřitelně dobře udělaný. A hodí se večer na hotelech když zavírá brzo restauračka. :lol:
Naposledy upravil(a) Harous 239 dne úte kvě 22, 2018 13:14, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Pavel 104
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3722
Registrován: stř bře 01, 2006 09:55
Bydliště: Praha 3

Re: naši koníčci

#589 Příspěvek od Pavel 104 »

No právě, těch kilometrů po večerech na služebkách.
Dedra SW 1.8VVT '97 třetí "Vinčenzovka" pro radost
Obrázek Když už je ten benzín řídkej, tak ať do motoru neteče zbytečně. :rally:
Lybra 2.0 VIS '99 čtvrtá na nákupy
T5 '12 v práci

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: naši koníčci

#590 Příspěvek od Dan 1 »

Kdyby byla oblast přístupná, klidně bych tu strávil celou dovolenou :lol:
https://www.google.cz/maps/@32.1600437, ... a=!3m1!1e3
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: naši koníčci

#591 Příspěvek od Harous 239 »

Co Aviatická pouť? Nechystáš se? Na webu mají prd info, ale na FB to nevypadá zle:

Již jen několik dnů nás dělí od zahájení osmadvacátého ročníku Aviatické pouti, která se na pardubickém letišti uskuteční o víkendu 2. a 3. června. V této chvíli je již plně připraven letový program a organizátoři dolaďuji časovou posloupnost jednotlivých vystoupení. To je nejlepší chvíle nakouknout pod pokličku a poodhalit, na co se mohou návštěvníci Aviatické pouti 2018 těšit.
„I v letošním roce zachováváme osvědčenou a diváky oblíbenou koncepci se zakomponovanými velkoprostorovými scénami spojujícími letové a pozemní ukázky,“ říká Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti. „Skladbu jednotlivých letadel jsme volili s ohledem na rozpočet, ale pochopitelně jsme se snažili pozvat i nějaké novinky. Tou v letošním roce nejatraktivnější zajisté bude česká premiéra druhoválečného australského stíhacího stroje CAC CA-13 Boomerang.
Také ústřední motiv letošního vizuálu Aviatické pouti, v podobě štíhlého stříbrného letounu se zcela nezvyklým vzhledem a švýcarskými znaky, je svým způsobem novinkou. Jedná se o turbovrtulový stroj C-3605 působící ve švýcarském sdružení 46 Aviation, ze kterého je i žena pohybující se za letu po křídle historického dvouplošníku Boeing Stearman. Po delší přestávce se na pardubickém nebi představí také historický větroň v podobě akrobatického typu LF-107 Luňák z počátku padesátých let. Ten je zajímavý tím, že létá ve zbarvení československého vojenského letectva, které jej využívalo ke kondičnímu létání pilotů tehdy používaných nákladních kluzáků,“ vyzdvihuje zajímavé novinky Jan Rudzinskyj.
Chybět v programu nebudou pochopitelně takové stálice jakými jsou legendární Blériot, Spitfire LF Mk.XVIe, T-28 Trojan či skupina replik letadel z první světové války, dvouplošných Bückerů, nebo legendárních Trenerů, bez jejichž závěrečné početné skupiny si již program Aviatické pouti nelze představit. Sté výročí československého leteckého průmyslu připomenou stroje z dvacátých a třicátých let, jako jsou Avia B.H.1, Racek PB-6 či Be-60 Bestiola.
„V programu budou mít svou účast pochopitelně i vojáci, kteří představí základní typy používané v současnosti, a to jak na statické ukázce, tak na pardubickém nebi. Tradičně se bude prezentovat i pardubické Centrum leteckého výcviku, které mimo jiné v derniéře předvede osvědčený vrtulník Mi-2, jenž v letošním roce končí svou spolehlivou dlouholetou službu. Zajímavostí letošního programu bude i premiérové letové vystoupení pracovníků Vojenského technického ústavu s bezpilotními prostředky.
Další letošní novinkou se stane účast polských vojenských pilotů, kteří v letové ukázce představí vrtulník W-3RM Anakonda speciálně vybavený pro záchranné práce na moři a na statické ukázce pak vrtulník Mi-2. Chybět nebudou zástupci pozemního vojska Armády ČR s rozmanitou technikou, kterou si budou moci všichni zájemci dopodrobna prohlédnout,“ přibližuje vojenskou účast Ladislav Minařík z organizačního štábu Aviatické pouti.
„Zapomenout nelze ani na letadla s červenými býky na kapotách. Piloti z rakouského Salzburku si Aviatickou pouť velice oblíbili a letos opět přiletí v reprezentativním počtu. Ve skupině historických letadel bude slavný bombardér B-25 Mitchell, námořní F4U Corsair, dále T-28 Trojan a po malé přestávce zavítá do Pardubic i dvoutrupý Lockheed P-38 Lightning. Vedle samostatných ukázek se všechna tato letadla společně s dalšími historickými stroji představí ve velkoskupině zvané Balbo. Tu si v posledních létech na Aviatické pouti oblíbili nejen diváci, ale i samotní vystupující piloti.
V barvách známého výrobce nápojů létá i oblíbená česká akrobatická skupina Flying Bulls Aerobatic Team, létající na moderních akrobatických speciálech Xtreme XA42. Rudé býky na kapotě svého speciálu Extra 330SR má prvotřídní showpilot Martin Šonka, jehož vystoupení si jistě nenechá ujít žádný z návštěvníků Aviatické pouti,“ doplňuje informace o letovém programu Jan Rudzinskyj.
„Také letos se návštěvníci Aviatické pouti mohou těšit na ukázku velkoprostorových scén, kdy se spojí letové ukázky s pozemní rekonstrukcí bojů. Do pozemních ukázek se zapojí několik desítek příznivců vojenské historie, kteří se představí v dobových uniformách a s patřičnou výzbrojí. Také letos se ukázek zúčastní i členové zahraničních klubů a součástí scény opět bude i oblíbené závěrečné defilé všech zúčastněných před diváky,“ přibližuje divácky oblíbené velkoprostorové scény Milan Vinš z organizačního štábu Aviatické pouti.
„Tradičně očekáváme zájem diváků, protože nedílnou součástí Aviatické poutě bude i dětský den s řadou atrakcí a soutěžních aktivit zaměřených na nejmenší návštěvníky letiště. Nejplynulejší dopravu návštěvníků na letiště bezkonkurenčně zajistí železniční doprava, především takzvaný Letištní expres vypravovaný ze zastávky Pardubice-závodiště s cílovou zastávkou přímo v centru dění na letišti. V Letištním expresu je přeprava návštěvníků s platnou vstupenkou zajišťována zdarma. Také je možné využít zvláštní linky MHD. Železniční i autobusové spoje budou pochopitelně k dispozici i při odjezdu návštěvníků po skončení Aviatické pouti.
Pro parkování vozidel budou tradičně využity prostory u hlavní letištní brány, dále parkoviště v civilní části letiště a zejména plochy na uzavřené silnici 1/37.
Ve spolupráci s Policií ČR jsou také připravena dopravní opatření k zajištění plynulosti provozu. Přesto je třeba počítat s případným zdržením a čas příjezdu zvolit s dostatečným předstihem před začátkem akce. Času je dost, neboť letiště je po oba dny otevřeno již od osmi hodin,“ upřesňuje dopravní situaci Josef Hadinec z organizačního štábu Aviatické pouti.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: naši koníčci

#592 Příspěvek od Dan 1 »

Nejedu, zrovna ten víkend máme Pacov. Na AP jsem ještě nikdy nebyl, buď jsme měli sraz nebo jinou akci. Škoda toho Sturmoviku, nepřiletí kvůli závadě na elektroinstalaci.
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: naši koníčci

#593 Příspěvek od Harous 239 »

Já tam párkrát byl a dobrý. Ale dost mě naštvalo když před x lety psali na netu, že čekají jestli počasí dovolí na poslední chvíli přilet B-17 Sally B a na webu Sally B bylo psáno zrušeno už asi dva dny...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: naši koníčci

#594 Příspěvek od Dan 1 »

Chtěli nalákat lidi, jiný důvod v tom nevidím. Nebylo to v roce 2013? Tenkrát jsem se rozhodoval, jestli jet, ale když jsem po probuzení viděl venku ten slejvák, tak jsem se otočil na druhý bok :lol:
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: naši koníčci

#595 Příspěvek od Harous 239 »

Který rok to bylo nevím. Ale bylo fakt hnusně a z těch dešťů pak byly povodně.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Odpovědět