Dovolena

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Robo 329
Příspěvky: 292
Registrován: stř bře 12, 2008 11:18
Bydliště: Brno

Dovolena

#1 Příspěvek od Robo 329 »

Ahoj vsem na foru. Tak se chystam s Lancii na dovcu. Bude to nase prvni dovolena. Na Sumave. Jezdim tam uz asi 6let a kazdy rok s Fiatem Punto. 7 rok to bude jinak. Doufam ze me ma auto rado a bude spolehlive slouzit. Samozrejmne se podivam kdo bydli okolo Javorniku, ze bych se stavil na kafe. :D
Vazeni pratele, muzete napsat vase pribehy z prozite dovolene z vozem Lancia.
Lancia KAPPA 2.0 20V r.v. 1998

Uživatelský avatar
Ben 312
Příspěvky: 2056
Registrován: pon úno 04, 2008 22:04
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Ben 312 »

Tak hezkou dovcu, vsak Lancie jsou spolehlive... Ja mam skoro 20ti letou a ke vsemu jeste jednu s ne prilis nejspolehlivejsim motorem a momentalne se zdrzuji daleko za hranicema a nemam nic lepsiho na praci nez zas.... forum. :haha: :supz: :s-l:
ex. Lancia Y10 1.3 GTi.e., r.v. 1989
ex .Lancia Lybra SW 2.4 JTD Intensa, r.v. 2002
Lancia Delta II 1.6 16V
Volvo V70II 2.4D/96kW

Jura 197

#3 Příspěvek od Jura 197 »

Tak já si nemůžu na Deltu stěžovat :haha:

Uživatelský avatar
Krwel 146
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1983
Registrován: pon zář 18, 2006 20:53
Bydliště: V lese hnedka u Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Krwel 146 »

Na vetší dovolený jsem byl s autem prozatím jen jednou, ale zase o to větší zážitek to byl. Bylo to loni výlet na 10dní do Itálie ještě s Dedruškou a bylo to super, holka šlapala na výbornou, ostatně, jako vždy. I když jsem měl trochu strach, že když jí jedu ukázat domov, aby se tam nerozhodla zůstat :lol: . Nakonec nás pěkně povozila a i dovezla zpět domů. Užili jsme si tamní chaotický provoz i velké stoupání, kde jsem hledal půlky :lol: . Prostě super dovolená

Obrázek
Lancia Kappa 2.4 JTD SW "Parníček"
Lancia Dedra 2000 Turbo Egoistka

Uživatelský avatar
Tomáš 105
Příspěvky: 1553
Registrován: stř zář 13, 2006 17:01
Bydliště: Lanškrounsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Tomáš 105 »

Na dovolenou si taky nemůžu stěžovat. Vloni výjezd na Praděd, až k vysílači
Obrázek
a letos na Mísečky

Obrázek
a vždycky bez problému. A tak jestli zítra dojedu taky tak z Prahy do Nymburka, snad si můžu dovolit už i nějaký výjezd za hranice, že?
Fiat Palio 178BX - Made in Brazil

Robo 329
Příspěvky: 292
Registrován: stř bře 12, 2008 11:18
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Robo 329 »

Takze uz jsme na miste. Presneji prijezd v sobotu. Pro zmenu me potopila GPS navigace. MioMap pro pda. Kdo vlastni gps tak zna. Uz jsem podle ni jel sem na Sumavu cca dvakrat. Dulezite je ji dobre nastavit. A to jsem trosku podceil - zapomel. A cesta trvala cca 5hodin. Na druhou stranu jsem poznal kravin zblizka. Dale cestu po ktere jezdi traktor z pole. A jel po cestach ktere slouzili formanum s konmi nekdy hodne davno. Dobry adrenalin. A zena klidna a vyrovnana. :twisted: :evil:
Prosti klidek a pohoda. Auto v naproste pohode. Tak zatim je to vse.
Lancia KAPPA 2.0 20V r.v. 1998

Uživatelský avatar
Marek 43
Příspěvky: 1592
Registrován: pát črc 15, 2005 21:41
Bydliště: Havířov

#7 Příspěvek od Marek 43 »

Já byl s Kappou v Chorvatsku - Odtah cca 13500,- plus výměna turba ( koupě jetého z jiného motoru) 10000,- - Celkem cca 24000 ( už si to nepamatuju na kačku, ale někde to tu na fóru je )a moře jsem neviděl ( porucha turba byla na cestě tam...) :D :D :D

Ale vážně - turbo haprovalo už asi půl roku a maník , co tu je machr na turba mi jasně řekl, že je KO ať si ho opravím. Já to riskl a maník měl pravdu.... :D :D :D
Turbo jsem nechal vyměnit a za 14 dní jsme do Chorvatska jeli znova a vše OK :D :D :D
Následující rok jsem s Kappu jel do chorvatska znova - vše OK, ale když jsme přijeli - cca 10hodin po příjezdu - jsem jel do Tesca pro pečivo a a na zpáteční cestě mi vyjel chlápek s fáčkem ze stopky a obě auta na odpis....... apropó .... proto momentálně nemám Lancii..... :D :D :D :D
Subaru Legacy Outback, 2,5i
Kappa 2,4i na díly
Yamaha TDM 850

Uživatelský avatar
Jan 69
Příspěvky: 2331
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:53
Bydliště: Praha 6

#8 Příspěvek od Jan 69 »

Taky přidám jednu dovču, i když ne z Lancií ale naftovým Unkem :lol:
Odjezd byl poněkud hektický, ale přes všechny nástrahy osudu jsme přece jen vyrazili... byla to spíš taková cestovní dovolená, každý den jsme spali jinde. Trasa vedla přes Znojmo, Vídeň,Maribor, Ljubljana, pak podél pobřeží kolem celé istrie, následně trajektem na ostrov Cres, ten jsme projeli celý tam a z5, Rijeka, Senj, Plitvice, Ljubljana,pak nahoru na Villach, přes alpy statečně přejeli po grossglockner strasse, pak jeden den strávený v Salzburgu, další v Krumlově a tradá domů. Celkem 10 dní , 2700 km, a spotřeba 4,8l na sto.
Autíčko šlapalo jak hodinky, aktuálně má najeto 310 tkm a nějak ho začínám mít docela rád :weedman:
Lancia Beta Coupe 1300,2000,VX
Alfa Romeo 75, Sprint, 159 SW
Fiat 127, Uno, 600D, 131

Uživatelský avatar
Jan 69
Příspěvky: 2331
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:53
Bydliště: Praha 6

#9 Příspěvek od Jan 69 »

Ještě pár fotek:

"jak šel čas" aneb náhodička na trajektu
Obrázek

v pozadí ostrov krk a ještě dál rijeka
Obrázek

i takovýma cestama si občas musel Uňas projet
Obrázek
Lancia Beta Coupe 1300,2000,VX
Alfa Romeo 75, Sprint, 159 SW
Fiat 127, Uno, 600D, 131

Pavel 251

#10 Příspěvek od Pavel 251 »

Letos jsem byl v Novohradských horách. Týden před odjezdem - zadní díl výfuku v tahu. Vyměněno. Po cestě špatně značená objížďka - 40 km navíc. Tahám za kappicí karavan - po dojezdu prasklá oj, ohnutá nájezdová brzda. Nervy, prozatímní oprava v Nových Hradech, definitivní opravu dokončím zítra. Týden nám celý propršel, teploty 13 st. (Ještě že máme v karavanu topení). Další týden krásně - praskl mi rám kola. Kolo do šrotu. Poslední den nám někdo ukradl lahev rumu ze společné lednice a synáčkův kamarád na kole spadl v lese do strže - komplikovaná zlomenina nohy, transport ze strže ven na hranici fyzických i psychických sil, dodnes již dvakrát operován. Jen kappice sloužila dokonale. Není to teda dobrý auto?

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#11 Příspěvek od Miky 201 »

Marek 43 píše:Já byl s Kappou v Chorvatsku - Odtah cca 13500,- plus výměna turba ( koupě jetého z jiného motoru) 10000,- - Celkem cca 24000 ( už si to nepamatuju na kačku, ale někde to tu na fóru je )a moře jsem neviděl ( porucha turba byla na cestě tam...) :D :D :D
Nemachruj, ja byl s Kappou v Ceskem Krumlove - odtah 3500 tis. Oprava 16 000 dily 5000 :lol: Sice je fakt, ze za to nemohlo auto ale ridic, ale zas tak strasny si to z toho chorvatska nemel :haha: Taky jsem mel jenom prima destivy vikend a ne celou dovolenou :haha:
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Uživatelský avatar
Marek 43
Příspěvky: 1592
Registrován: pát črc 15, 2005 21:41
Bydliště: Havířov

#12 Příspěvek od Marek 43 »

:D :D :D
Subaru Legacy Outback, 2,5i
Kappa 2,4i na díly
Yamaha TDM 850

Uživatelský avatar
Peter 318
Příspěvky: 358
Registrován: pát úno 15, 2008 10:20
Bydliště: Zvolen, SR

#13 Příspěvek od Peter 318 »

Ja som apsolvoval mynulý týždeň dovolenku v Chorvátsku. Bez GPS cez Budapešť už nepôjdem horor. Na pokraji zútenia a beznádeje som stopol taxi aby ma odtial vyviedol našťastie mi povedal, že už mi stačí ísť len rovno. Šiel som cez ňu aj tam aj naspäť spolu som tam stratil 2 hod. Chcem sa poďakovať mojej priateľke, že to so mňou vydržala.
Cesta s Kappkou OK super pohodlíčko no chcelo by to tempomat. Keď som odchádzal pri teplom štarte popiskoval remeň čo časom po 1800 km bolo trošku počuť aj počas šoférovania. Inak obstála v teste na jednotku. A ja som ju potom po príchode za to ťukol pri parkovaní. Prepač Lanča :cry:
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Tomáš 105
Příspěvky: 1553
Registrován: stř zář 13, 2006 17:01
Bydliště: Lanškrounsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Tomáš 105 »

Pozdrav z dovolené... kdo uhodne odkud???
Obrázek
Fiat Palio 178BX - Made in Brazil

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Pavel 3 »

pramen Labe ne
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Odpovědět